Інвестиції в майбутнє

Глобальні компанії вже давно зрозуміли, що необхідно інвестувати в майбутніх спеціалістів гроші та час: одні фінансують стипендійні програми в приватних університетах, щоб забезпечити якісною освітою, інші – пропонують стажування, щоб молодь набралася корисного практичного досвіду.

Цікаво Дім, робота, відпочинок: життя без обмежень

  • Наприклад, транснаціональна компанія LVMH запустила свою школу для навчання "Вища школа ремесел", де вони готують фахівців "для себе" відразу в кількох напрямках.
  • Українські компанії Grammarly і SQUAD фінансують стипендіальну підтримку студентам Факультету прикладних наук УКУ, адже потенційно вони можуть стати частиною їхньої компанії.
  • Інвестиційний банк Morgan Stanley щороку пропонує студентам понад тисячу стажувань не лише у США, але й у Європі та Азії.
  • Не залишилася осторонь і корпорація Facebook – кожен студент-стажер отримує свого ментора і розвивається у напрямку, який обрав. Успішне стажування може привести до працевлаштування.

Українські компанії приєдналися до світового тренду
Українські компанії приєдналися до світового тренду / Фото Київстар

Ці компанії розуміють, що, інвестувавши в таланти, вони не лише їм допомагають, але й виховують для себе чудових фахівців. Проте, не всі компанії готові мислити на перспективу, а тому студентам без досвіду доводиться важко.

Без досвіду – зась

Відповідно до даних Work.ua, у 53% випадках роботодавці передусім звертають увагу на досвід роботи, а не на освіту, професійні навички чи особисті якості.

Водночас, за дослідженням KPMG, ризик нестачі кваліфікованих кадрів в Україні у 2020 році опинився на четвертій позиції серед загроз довготерміновому зростанню. А у світі він піднявся на першу сходинку.

Нові тренди вже в Україні

Поступово до українських компаній уже приходить це розуміння: близько 59% керівників організацій зазначають, що віддають перевагу інвестиціям у розвиток людського капіталу. Проте й досі багато з них не оплачуються, інші не дають жодних можливостей працевлаштування.

Якісну програму зі стажування для студентів з можливістю подальшого працевлаштування пропонує компанія "Київстар" – оператор мобільного зв’язку для майже 26 мільйонів українців та надійний партнер для бізнесу. Київстар проводить збір заявок на участь у програмі стажування STARt Yourself-2021.

Не секрет, що випускникам вишів без досвіду роботи досить складно працевлаштуватися. Роки досвіду рекрутера підтверджують: теоретичних знань, отриманих в навчальних закладах, недостатньо – потрібна практика. Власне, це ми й пропонуємо студентам – отримати практичні знання і зі статусу учнів перейти на іншу щаблинку, стати фахівцями,
– коментує Світлана Кончаніна, керівниця департаменту із залучення та розвитку талантів Київстар.

Програма STARt Yourself-2021

Для кого

Це програма для студентів українських ВНЗ, які навчаються на третьому та вище курсах.

Який напрям

В компанії пропонують такі напрями для стажування:

  • Технічний;
  • Digital;
  • SMM, копірайтинг;
  • IT (Machine learning, SQL, аналітика, BigData, IT development);
  • BigData;
  • Фінанси;
  • PR;
  • HR, HR аналітика.

Окрім вузькопрофільного досвіду, стажери отримають загальні навички роботи у великій компанії, познайомляться з бізнес-процесами, пройдуть курс особистісного розвитку, матимуть можливість користуватися навчальними платформами Київстар.

Який формат

  • Стажування, яке триватиме 6 місяців, оплачується і фактично є офіційним працевлаштуванням.
  • Студентів набирають з усієї України, адже стажування переважно проходить онлайн. До слова, Київстар від початку карантину працює в гібридному форматі: близько 70% колективу виконують роботу віддалено.
  • Стажерів супроводжуватимуть Бадді – співробітники компанії, які можуть підказати стажерам відповідь на будь-яке організаційне питання. На додаток, уся необхідна інформація для новачків буде в онбординг-додатку – Talmundo. Оновлений онбординг допоможе новачку швидко адаптуватися та налагодити комунікацію з керівником.
  • До того ж – графік гнучкий, зважаючи на зайнятість студентів у їхніх навчальних закладах.

Зверніть увагу eSIM: без "сімки", але на зв'язку

Що в результаті

Далі – ймовірне працевлаштування, за умови наявності вакансій. Шанси є: із 70 стажерів, які вже завершили програму, 35 отримали роботу в Київстар. У компанії зазначають, що отримати запрошення на роботу в компанії можуть мотивовані на результат учасники стажування, цінності яких співпадають з тими, яких дотримуються в Київстар.

Це win-win партнерство: як відповідальний роботодавець ми допомагаємо молоді самореалізуватися, змінюємо тенденції ринку праці, вказуючи, що працювати зі студентами під силу кожній компанії. При наявності вакансій ми запрошуємо студентів на постійну роботу і поповнюємо колектив енергійними та мотивованими співробітниками,
– розповідає Світлана Кончаніна.

Як подати заявку

Заявки на стажування приймають до 29 червня за посиланням. Будьте готові розповісти про свою мотивацію, освіту та досвід, а також підготуйте резюме.