Сучасні тренди персонального розвитку, націленість на екологію та ефективність рішень потребують новаторського підходу до розвитку місць, де ми працюємо, будуємо сім’ї, виховуємо дітей, досягаємо мрій та насолоджуємося життям. І кілька міст стали у цьому питанні лідерами. Їм вдалося швидше імплементувати інновації та увірватися на вершини світових рейтингів комфортного міського життя.
Читайте також Розкіш, успіх, гроші: правила життя Бернара Арно – найбагатшої людини світу
24 Канал за підтримки Škoda розповідає про знамениті smart-міста та якими перевагами користуються їхні мешканці.
Лондон
Багато скептиків стверджували, що фінансовій столиці світу просто не вдасться стати лідером у побудові smart-міста з огляду на масштаби та кількість даних, які потрібно було опрацювати. Втім, місцева влада розуміла, що насамперед варто скористатися головним козирем – людським капіталом, а інші параметри вдасться підтягнути ледь не автоматично.
Лондону вдалося створити багато можливостей для мешканців / Фото Pexels
Так і сталося: створивши максимально комфортні умови для притоку фінансів, розвитку бізнесу та роботи креативного класу, Лондон швидко цифровізував багато процесів, покращив транспортні умови та зосередився на повсякденному досвіді мешканців. Британській столиці належить ще багато працювати, але симбіозу можливостей та якості життя тут явно не бракує.
Копенгаген
Столиця Данії незмінно перебуває на вершині рейтингів smart-міст. Кожного року владі міста вдається скорочувати негативний вплив на довкілля, покращувати якість повітря та поводження з відходами, а також оптимізовувати споживання енергії за допомогою сучасних технологій.
Столиця, в якій немає квапливості / Фото Pexels
Майже половина мешканців міста користується велосипедами, і завдяки спеціальному додатку велосипедисти можуть отримати інформацію навіть про те, як швидко їм слід крутити педалі, аби встигнути на зелене світло наступного світлофора.
Тож Копенгаген – це чи не ідеальний приклад поєднання інновацій та зосередженості на турботі про мешканців.
Сінгапур
Друге за чисельністю населення місто у світі дуже швидко захлинулося б у потоці транспорту та інших проблем, якби не бажання створити населений пункт, в якому розміри та великий потенціал не матимуть негативного впливу на буденне життя людей.
Інноваційна казка Азії / Фото Pexels
Відтак на тисячах будівель тут встановлено сонячні панелі, освітлення доріг загального користування повністю енергоефективне, а можливість розміщення нових споруд прискіпливо аналізується десятками супутніх факторів. Потік вітру, затінені ділянки – від пильного ока інженера не здатна прошмигнути жодна деталь.
Барселона
Серце Каталонії 40 років тому переживало справжню кризу, подолати яку допомогли розумні технології. Сьогодні неймовірна архітектура доповнена датчиками, які контролюють рух транспорту, розумними сміттєвими контейнерами, які всмоктують відходи у підземні сховища, та безліччю інших інновацій, що змушують закохатися у Барселону як її мешканців, так і сотні тисяч туристів.
Розумні рішення врятували Барселону від кризи / Фото Pexels
Влада Барселони інвестувала сотні тисяч євро в IoT, і вони встигли окупити себе за вкрай короткий термін. Контроль шуму, гібридні автобуси, система спільних велосипедів, особлива система зрошення та багато інших інновацій зробили Барселону не лише одним з найбільш інноваційних міст у світі, а вивели у глобальні лідери за комфортом проживання.
Амстердам
Європейський центр свободи вражає кількістю інновацій для комфорту мешканців. До прикладу, далеко не скрізь велосипедист або пішохід за допомогою додатку може збільшити яскравість вуличного освітлення, яке згодом автоматично повернеться на свій рівень.
Місто, що дихає свободою / Фото Pexels
Виробництво кисню з вуглекислого газу, відкрита база з десятків тисяч даних, ефективний розподіл електроенергії відповідно до попиту – кожне місто у погоні за smart рішеннями може запозичити в Амстердамі багато корисного.