Користувачі насправді використовують додаток для різних цілей. Хтось хоче дізнатись більше про вино, а хтось побачити, скільки ж коштує подарована їм пляшка.
Цікаво Сомельє в кишені: 7 корисних додатків для поціновувачів вина
Головні функції додатку
- Можна відсканувати етикетку і дізнатися всю інформацію про вино, якщо пляшка є в базі. Варто зазначити, що у Vivino – понад мільярд етикеток. Найімовірніше, відскановане вами вино в програмі буде.
- Користувачі можуть залишати свою оцінку вину. У такий спосіб люди діляться інформацією з іншими. Зокрема, часто можна побачити думку професіоналів, сомельє, відомих особистостей.
- Майже у 20 країнах є магазини-партнери Vivino, у яких можна придбати вино прямо у додатку.
Додаток не змінювався після створення
Хайн Захаріаса створив сервіс у 2010 році в США. Цікавим є те, що стартап залишися у такому ж вигляді, у якому засновник його придумав – досі займаються лише одним напрямом.
У додатку потрібно просто відсканувати етикетку / Фото Vivino
► У додатку вже 50 мільйонів користувачів
У компанії працює приблизно 200 співробітників по всьому світу. Водночас база користувачів значно більша – понад 50 мільйонів людей. Цікаво, що кількість суттєво збільшилась саме за 2020 рік. Ще рік додатком користувалися 25 мільйонів людей.
Захаріаса поділився, що помітив значне збільшення користувачів в один момент. Як виявилось, сервісу вдалося набрати критичну масу користувачів, які почали рекомендувати сервіс один одному. Саме це вплинуло на популяризацію.
Зверніть увагу Мерщій у відпустку: 10 тривожних ознак того, що вам пора відпочити
В компанії також запевнили, що в маркетинг майже не вкладали гроші. Щоправда, із залученням нового раунду команда планує більше вкладати в глобальний маркетинг. Зокрема, робитимуть це при виході на нові ринки у таких країнах:
- Польща;
- Португалія;
- Японія;
- Мексика.
Розробка Vivino в Україні
У компанії віддають розробку на аутсорс в інших країнах і не приховують цього. В Україні також працюють над Vivino.
Що таке аутсорсинг?
Момент, коли компанія передає частину її завдань або процесів стороннім виконавцям. Все відбувається на умовах субпідряду. Згідно з цією угодою, роботу виконують також експерти у цій певній справі, але це працівники з зовнішньої компанії.Захаріаса не розголошує, про яку саме компанію мовиться. Однак журналістам вдалося дізнатися. Відомо, що це львівська компанія Symphony Solutions. У цій компанії працює кілька сотень співробітників.
Компанія Symphony Solutions у Львові / Фото lviv.com
Інвестиції
155 мільйонів доларів, які збирається залучити компанія – найбільший раунд за всю історію її існування.
Лише сумарно за 10 років Vivino вдалося залучити понад 220 мільйонів доларів. Перші гроші залучили у 2012 році – це був 1 мільйон. Водночас востаннє компанія оголошувала раунд у 2018 році. Тоді залучили 7,5 мільйона доларів.