Berkshire Hathaway купував акції Apple поступово, з 2016 року. До 2018-го холдинг витратив на них 36 мільярдів доларів. Завдяки стрімкому зростанню ринкової капіталізації компанії, нині вони коштують понад 160 мільярдів.

До теми Apple стала першою у світі компанією з капіталізацією у 3 трильйони доларів

Завдяки чому зростають статки Баффета

Вартість акцій Apple перетнула позначку у 182 долари за штуку. Таким чином, близько 120 мільярдів доларів склав приріст у ринковій оцінці частки холдингу Воррена Баффета.

Це, мабуть, найкращий бізнес, який я знаю у світі. Не розглядаю Apple як інвестицію, скоріше, як нашу третю справу,
– заявляв Баффет на початку 2020 року.

Окрім приємних бонусів від зростання ринкової капіталізації, конгломерат Баффета регулярно отримує дивіденди від Apple, які у середньому становлять 775 мільйонів доларів щороку.

Додамо, що частка Berkshire Hathaway в Apple нині складає 40% від усього її інвестиційного портфелю. Конгломерат є найбільшим акціонером Apple, якщо не враховувати індексні та біржеві фонди. Трьома найбільшими активами Berkshire Hathaway після Apple є Bank of America, American Express та CocaCola. Усі три компанії загалом становлять 30,42% вартості усього портфеля холдингу Баффета.

До слова, статки самого мільярдера наразі оцінюють у понад 114,4 мільярда доларів. Саме зростання ринкової капіталізації Apple дозволило Баффету піднятись на 8 місце у рейтингу найбагатших людей світу.

Історія компанії Apple: дивіться відео