У квітні цьогоріч на компанію "Алроса", яка відповідає за 90% видобутку алмазів у росії, наклали санкції. Після цього експорт алмазів з країни-агресорки на її основні ринки (Індії, Бельгії), різко впав. Однак, як тільки паніка на ринку діамантів почала вщухати, російський видобувний гігант "Алроса" непублічно відновив експорт до майже довоєнного рівня.

Читайте також Що таке GEO Pay та чому ним варто користуватися вже зараз

"Алроса" обходить санкції

Угоди з купівлі російських діамантів переважно проходять через індійські банки, яким "стає все більш комфортно сприяти транзакціям у валютах, відмінних від долара США", повідомляє видання Bloomberg. Вочевидь російська компанія продає діаманти покупцям в Індії та Європі переважно в обмін на рупії.

Але зауважимо, що нині немає підтверджень того, що вище згадані фінансові операції якимось чином порушують санкції чи законодавство. Разом з тим покупці алмазів з країни-агресорки намагаються уникнути розголосу, аби уникнути репутаційних ризиків.

Угоди укладаються тихо – навіть за стандартами відомої своєю закритістю діамантової індустрії – і "Алроса" припинила публікувати інформацію про продажі чи фінансові показники,
– зауважує агентство.

Індійські та бельгійські покупці, а також торговці ювелірними виробами з Китаю і Близького Сходу, як і раніше хочуть купувати російські діаманти. Тож вони шукають рішення уникнути проблем з оплатою після накладення санкцій.

Однак деякі представники алмазної промисловості наполягають на тому, щоб виключити російські камені з ринку. Наприклад, американські ювелірні компанії Tiffany & Co. та Signet Jewellers Ltd. заявили, що припинять купувати нові алмази, видобуті в Росії.

Прибутки "Алроса" від продажів діамантів

російська компанія "Алпроса" зараз щомісяця продає діамантів на понад 250 мільйонів доларів. Це лише на 20 – 30% менше, ніж до війни, й контролює третину світового ринку необроблених діамантів. Ба більше, фактично "Алпроса" – державна компанія країни-агресорки. Річ у тім, що федеральний уряд володіє 33% її активів, а місцева влада – 25%.

Видання Bloomberg підкреслила, що повернення російського гіганта на глобальний ринок призвело до швидкого зниження цін на необроблені діаманти.