Та як це зробити на практиці і які поради стануть у пригоді – 24 Канал за підтримки Škoda розповідає у матеріалі.
Читайте також Комфорт людей та безмежні можливості: що особливого у smart-містах, якими захоплюється світ
Визначте свою фінансову реальність
Наведіть лад у своєму гаманці
Перш за все варто зрозуміти вашу поточну фінансову ситуацію. Для цього потрібно володіти реальними цифрами та даними. Йдеться про прибутки та витрати. Зокрема, завжди добре розуміти, коли та який дохід ви отримаєте, а також якими є ваші основні статті витрат.
Планування бюджету
Актуальні та коректні дані дозволять зрозуміти, як планувати свій бюджет. Так ви зможете наперед визначити доступність різних опцій, необхідність перегляду статей витрат або збільшення доходу. Наприклад, можна виявити зайві покупки, від яких буде легко відмовитися. Такий крок дозволить зберегти певну частину бюджету. На цьому етапі потрібно якомога краще зрозуміти загальну фінансову картину.
Планування бюджету – важливий крок до досягнення фінансових цілей / Фото UnSplash
Фінансова подушка – це необхідність
У сучасному світі потрібно бути готовим до всього. Останні роки лише підтверджують цю тезу.
Гроші – це критично важлива частина фінансової безпеки. Тож експерти радять відкласти суму, яка дозволить протягом наступних 4 – 6 місяців жити без погіршення рівня життя. Ці кошти допоможуть уникнути паніки та раціонально проаналізувати ситуацію у разі виникнення непередбачуваних змін чи викликів.
Як ставити фінансові цілі
Визначте свої пріоритети
Для початку варто зрозуміти свою мету та що є найважливішим у вашому житті на цей момент. Це дозволить виділити головні цілі, на яких варто зосередити увагу. Наприклад, можна використати популярну техніку формування цілей Smart, яка включає п'ять основних критеріїв:
конкретика;
досяжність;
часові рамки;
значущість;
вимірюваність.
Також краще уникати багатозадачності та зосередитися на одній або кількох основних цілях. Це допоможе ефективно використовувати власні сили й ресурси.
Відкладайте частину від свого щомісячного доходу / Фото Shutterstock
Спершу заплатіть собі
Існує думка, що зі зростанням доходу люди починають більше відкладати. Однак цей принцип працює далеко не завжди. Часто чим більше людина заробляє, тим значніші суми готова витрачати.
Саме тому краще змінити підхід до витрат та почати платити собі своєрідну зарплату. Тобто щомісяця переводьте певну суму на спеціальний рахунок або банку. Це може бути 3 – 5% від вашого доходу.
Гроші мають працювати
Також у сучасному світі є чимало можливостей для того, щоб створити пасивний дохід. Тут можна згадати й про інвестиції, й державні облігації, і депозити, нерухомість тощо. Проте спочатку дізнайтеся якнайбільше про сферу, яка вас зацікавила, проаналізуйте ринок та ризики, вивчіть різноманітні варіанти. Окрім того, не зайвим буде порадитися з професійними експертами та утримуватися від імпульсивних кроків.
Оберіть мету
Ви маєте розуміти, для чого накопичуєте гроші та які часові рамки виділяєте. Крім того, мета має бути конкретною та позитивною.
Почніть з чогось незначного у рамках власного бюджету, а у майбутньому можна буде збільшувати масштаб фінансових цілей. Зокрема, можна замислитися про автомобіль. Щоб реалізувати цей намір, зробіть низку кроків.
Спершу вивчіть ринок та ціновий діапазон.
Визначте конкретний період, за який ви можете придбати собі авто.
Перегляньте бюджет та виділіть суму, яку необхідно відкладати протягом запланованого проміжку часу.
Вивчіть всі опції – кредит, позики, додаткова робота тощо.
Не бійтеся помилок та внесення змін до плану.
Як обрати авто своєї мрії
Плануючи придбання автомобіля, продумайте усе до деталей. Складіть перелік характеристик, які є для вас важливими при користуванні транспортним засобом. Відштовхуючись від нього, ви зможете обрати саме ту автівку, яка тішитиме вас щодня.
Наприклад, чудовим варіантом стане легендарна Škoda Octavia, адже вона дуже практична та підходить як для родини, так і для бізнесу. Великою перевагою такого авто є сучасні системи, які створені спеціально для зручності водія. Зокрема, завдяки Front Assist машина сама починає сповільнюватися, якщо попереду виникає перешкода. Автівка також дозволяє обирати режими руху – можна підлаштувати динаміку та гальмування під себе. А клімат-контроль та підігрів передніх сидінь і керма зроблять будь-яку поїздку приємною та комфортною.
Та найважливіше, що ви можете не просто купити готову машину зі складу, а зібрати її, як конструктор. Адже існує можливість "допакувати" автівку опціями, які вам необхідні, і водночас відмовитися від зайвих. За вашим запитом складуть авто, яке ви завжди хотіли, що є чудовою інвестицією у ваш комфорт.
Тож впевнено рухайтеся до своїх фінансових цілей та втілюйте мрії в життя!