На думку парламентарія, ці вакансії заповнити неможливо, особливо враховуючи посилення вимог до підготовки служителів Феміди.
Водночас, судді зазначають, що така плинність кадрів пов`язана із неоднозначністю умов, за яких тепер доведеться працювати суддям. Норми нових законів ставлять суддів у таке становище, коли, вони не зможуть почуватися вільно в ході ухвалення рішень, побоюючись притягнення до дисциплінарної відповідальності.
”Не можна в любій ситуації ставити особу в таке становище, щоб при виконанні своєї роботи вона боялася її виконувати. Зараз цим законом досягнуто такої мети, що в деяких випадках безперечно немає впевненості, що якщо буде ухвалено законне і справедливе рішення, що не звільнять суддю за порушення присяги”, - каже суддя Верховного Суду України Василь Гуменюк.
Експерти відзначають, що нові механізми створили можливість утримувати кожного суддю під постійною загрозою дисциплінарної відповідальності та звільнення. Самі ж судді кажуть, що поспіх у здійсненні судової реформи може призвести до великої кількості неузгодженостей у законодавстві