Саме на цих підприємствах можливе повторення техногенної катастрофи, яка сталася в Угорщині. На Запорізькому алюмінієвому комбінаті розташовується заморожене шламосховищ обсягом 5-6 млн. кубометрів. Миколаївський глиноземний завод займається постійної переробкою глинозему і складує відходи переробки в двох сховищах загальним обсягом понад 20 млн. кубометрів.

Експерти відзначають, що сховища на українських комбінатах несуть більш серйозну загрозу екології, ніж угорські. Наприклад, на угорському підприємстві 20% відходів зберігалося в рідкому вигляді, а 80% - в сухому. На Миколаївському глиноземному це співвідношення становить 50 на 50. "Склад наших шлаків більш рідкий, і у випадку аварії ці отруйні відходи швидше потраплять в навколишнє середовище", - заявила перший заступник голови Всеукраїнської екологічної ліги Тетяна Тимочко.

Як пише Дело, на даний момент на всіх заводах існує одна серйозна проблема - відсутність якісного обладнання для переробки червоного шламу. Через це в Україні щорічно накопичується 1,2 млн. тонн токсичних відходів. І на сьогоднішній день загальний обсяг відходів червоного шламу становить 25 млн. тонн.