Його площа майже така як і Люксембургу, а на території могло б вміститися 32 таких міста, як Черкаси або ж чотири Чикаго. Під час його будівництва довелося затопити 212 міст, де на той час проживало 130 тисяч людей.
Місто Чигирин протягом 12 років було столицею гетьманської держави, і тут же народився гетьман Петро Дорошенко, чия правнучка Наталя Гончарова стала дружиною Олександра Пушкіна.
Черкаська область – край богатирів. Василя Дзюбу, велетня зростом 2 метри 30 сантиметрів не міг здолати жоден суперник, а борець Іван Піддубний і взагалі був шестиразовим чемпіоном світу. Протягом 25 років його ім'я було символом непереможної сили та спортивної тактики. Продовжувач давнього козацького роду він власноруч виправив у виданому паспорті прізвище Поддубний на Піддубний.
Область подарувала Україні трьох найбільших борців за її незалежність: тут народилися провідник визвольного руху 17 століття Богдан Хмельницький, натхненник українців та творець літературної української мови Тарас Шевченко та дисидент В'ячеслав Чорновіл.
У Черкасах найбільший в Європі буддистський храм "Білий Лотос", а місто Умань щоосені перетворюється на центр хасидського паломництва. На місці будинку, в якому жив правнук засновника хасидизму рабин Нахман, звели синагогу, до якої щороку на декілька днів приїжджають десятки тисяч хасидів.
Одне з найромантичніших місць України – парк Софіївка, який щороку відвідує півмільйона осіб. На площі 179 гектарів росте близько 2 тисяч видів дерев та кущів. За задумом творця парку графа Потоцького, Софіївка є ілюстрацією до окремих частин поем Гомера "Іліада" й "Одіссея". Тож тут облаштували грот Каліпсо і Венери, павільйон Флори, статуї Гермеса і Евріпіда, терасу Муз і навіть річку підземного царства Стікс.