Одна з необхідних умов – це контроль силовиків. Порошенко вирішив використовувати саме їх, аби й надалі перебувати при владі. Також – максимально сконцентрувати матеріальні ресурси. Це перша консолідація усіх силовиків під началом президента. Наприклад, СБУ, яка мала б протидіяти іноземним шпигунам та диверсантам. На ділі ж, СБУ бере участь в переділі бізнесу, ставить своїх "смотрящіх" і так далі.

Або ГПУ, яка не реформувалась з часів ухвалення Конституції, і це вже четвертий генпрокурор на посаді за останні кілька років. І замість реформування структури, на посаді й надалі лишаються люди, які давно й чітко себе дискредитували, знецінюючи усю репутацію відомства.

Читайте також: Право на правду. Хто покриває майданівські злочини екс-"беркутівців"

Державне бюро розслідувань – ще одна правоохоронна структура, яка буде створена до виборів 2019 року. Туди передадуть все слідство в Україні. Проте, на сьогодення, стає зрозуміло, що незалежний конкурс на головну посаду цього відомства є фікцією, адже обидва фаворити – цілком і повністю лояльні до президента.

НАЗК також потрапило під ковпак президента. Адже справді дивно "розслідувати" ситуацію з премією у 500 гривень, коли в деклараціях буквально тонни невідомо звідки та яким чином задекларованих грошей. Це навіть не фікція, а буквально зведення політичних рахунків, аби показати суспільству, що державний апарат може зробити з незручними громадянами.

Ще одне відомство, яке дедалі більше переходить під контроль влади – це САП. Поки що не вдалось знищити НАБУ, тож влада вирішила копати під інших.

Щоб дізнатись, якими ще методами користуватиметься Порошенко на шляху до другого терміну президентства – дивіться випуск програми "Чесна політика" з Сергієм Лещенко.