Запорукою життя є вода; її, як відомо, виявили на супутнику Юпітера Європі. Там під товщею льодовиків є океан, який підігрівається тектонічною активністю.

Подібну ситуацію астрономи спостерігають і на Енцеладі - супутнику Сатурна. Його поверхня вкрита 99% відсотками чистого льоду. Дані космічних зондів показують, що під льодом є вода. Фонтани висотою в сотні кілометрів б’ють з чотирьох великих тріщин, що утворилися на південному полюсі планети. Зразки рідини зміг зібрати космічний зонд Кассіні ще у 2004 році.

”Ми знайшли великі об’єми солі в частинках льоду, який зібрав Кассіні. Це звичайна кухонна сіль, і це свідчить, що океан під льодовою поверхнею Енцелади може бути подібним до земних”, - каже Ральф Срама.

До слова, саме ці гігантські фонтани води формують одне з кілець Сатурна. Дані зонда також свідчать, що на Енцеладі постійно відбувається тектонічна активність, яка не дає воді під товщею льоду замерзнути. Більше того, вік супутника Сатурна порівняно молодий, адже на поверхні дуже мало метеоритних кратерів.

”Вода на супутнику в рідкому стані, також там багато різних мінералів, які необхідні для функціонування живих організмів. Отже, там може бути життя!”, - каже Ральф Срама.

Втім, точну відповідь на питання чи є життя поза межами землі науковці зможуть дати лише після серії досліджень, які відбудуться впродовж кількох наступних років. І хтозна, може колись людина зможе скупатися в гігантському океані Енцелади.