Маски-шоу, товсті пачки купюр, чи просто гроші, законсервовані у банках, гучні заяви правоохоронців – так зазвичай затримують корупціонерів. Потім хабарників судять і часто відпускають. Вони втікають, як суддя Чаус, або сплачують штраф, менший за хабар. Проте, звідки статки так і не пояснюють.

Читайте також: Найєм зробив гучну заяву щодо найбільших корупціонерів країни

Два мільярди гривень, 420 мільйонів доларів та 4 мільйони євро – стільки минулого року незаконно вивели за кордон коштів, кажуть у НАБУ.
А скільки грошей українці щодня віддають як подяку, підрахувати неможливо.

Як давали, так і будуть давати. От у мене дитина, наприклад, займається і він повинен чимось викладача "піддобрити", якщо він чогось не знає,
– ділиться киянка.

Сім з десяти українців готові давати хабарі. Відмовити хабарнику готові близько третини, кажуть соціологи Фонду демократичних ініціатив. Минулого року таких свідомих було лише 19%. Люди виправдовують корупцію тому що, коли вони хочуть отримати більш якісну чи швидку послугу від держави або взагалі вважають, що без корупції вони не зможуть реалізувати свої законні права.

За оцінками психологів, з нинішніми темпами змін в суспільстві остаточно переконати українців жити без хабарів вдасться щонайменше через 15 років.