Обшук у квартирі, показове затримання спецназівцями і кіно з доказами – усе в кращих традиціях Генпрокуратури. Півгодинне відео змови між Саакашвілі та олігархом часів Януковича Сергієм Курченком генпрокурор Юрій Луценко 5 грудня демонстрував двічі. Спочатку для журналістів, а потім для депутатів у парламенті.

Читайте також: Плівки Луценка: який сценарій розігрували правоохоронці із Саакашвілі?

За словами Луценка, Саакашвілі отримував гроші від Курченка через помічника Донгадзе на проведення акцій протесту і повалення державного режиму. Лідеру "Руху нових сил" інкримінують три статті кримінального кодексу.

Що може бути далі? Зараз не йдеться про депортацію, зараз не йдеться про екстрадицію, зараз ідеться про допит, підозру в скоєнні особливо тяжкого злочину,
– пояснив Юрій Луценко.

Допомога мітингувальникам, оплата квитків, проживання та харчування законом не заборонена, каже юрист Тетяна Козаченко. От якби Генпрокуратура довела, що Саакашвілі – учасник злочинної організації, то це вже можна було вважати злочином. А таких доказів Юрій Луценко з підлеглими не оприлюднювали.

"Умисел потрібно доводити. І це робиться не тільки відео і аудіо, а сукупністю доказів. Тому дуже важливо, щоб Генпрокуратура дотримувалася закону до всіх осіб", – розповіла юрист Тетяна Козаченко.

Читайте також: Що пише західна преса про арешт Саакашвілі

Та й самі плівки, хоч у парламенті виглядали видовищно, теж не доказ. Щоб мати юридичну силу, вони повинні пройти спеціальну експертизу на достовірність, каже колишній заступник голови СБУ Василь Вовк.

Ми не бачимо, наскільки вони здобуті законним шляхом. Нам не доповіли, чи була експертиза фоноскопічна цих записів, чи там немає склеювання,
– зазначив Василь Вовк.

Порушили процесуальні норми й під час затримання Міхеїла Саакашвілі. Василь Вовк додав, що повістку на допит можна було озвучити в телефонному режимі. Якщо б лідер "Руху нових сил" не з'явився на допит, за рішенням суду, правоохоронці мали б право його затримати.

Щоб ефективно боротися зі злочинність Генпрокуратура повинна теж дотримуватися закону, адже з такими порушення затримання перетворюються у політичну виставу. Якщо шоу триватиме і далі, Україна так і не почує жодного вироку у гучних справах.

Нагадаємо, 5 грудня правоохоронці спробували затримати Міхеїла Саакашвілі, проте активісти витягли політика з авто поліції. Після цього ГПУ оголосила Саакашвілі у розшук.

В цей же день генпрокурор Юрій Луценко оприлюднив причини та деталі затримання лідера партії "Рух нових сил" Міхеїла Саакашвілі. За його словами, фінансування останніх акцій протесту в Києві, ініційованих колишнім головою Одеської облдержадміністрації, йшло від олігарха втікача Сергія Курченка.