Разом із військовим квитком "ДНР" вони носять український паспорт. А коли їх затримують, то запевняють, що свої.

Нині понад 200 осіб засуджено за злочини проти України. Але терористів і сепаратистів хочуть позбавляти не лише волі, але й громадянства. Торік на сайті Президента з'явилася відповідна петиція. За три місяці її підтримали понад 26 тисяч осіб. Президенту така ініціатива сподобалась.

Я вважаю, в умовах війни країна повина мати такий інструмент, буду просити народних депутатів, щоб вони розглянули і по можливості підтримали,
— сказав Порошенко.

Нині в Раді зареєстровано кілька подібних ініціатив. Проте депутати їх ще й не починали розглядати. А от у Франції одразу після терактів у Парижі почали посилювати заходи національної безпеки.

Парламентарі змінили конституцію й дозволили примусово позбавляти терористів і сепаратистів громадянства. Навіть, якщо це корінні французи.

Читайте також: Несподіваний поворот у резонансній справі: хто покриває скандального псевдоволонтера

Україна не Франція. Нам такий закон може лише зашкодити, кажуть юристи.

У Франції цих справ одиниці, до двох десятків, у нас }— це може бути до 20 тисяч, і це може спровокувати дуже негативну реакцію в іншої частини населення. Нам не потрібен ще один розкол,
— вважає юрист Ольга Поєдинок.

Тим більше, що на відміну від Франції, Україна ратифікувала низку міжнародних і європейських конвенцій, якими це заборонено. Ігнорувати їх — це порушувати міжнародне право. Це неможливо і щодо осіб з подвійним громадянством. Зокрема, й російським.

Юристи не бачать потреби в примусовому позбавлені громадянства, адже тоді Україна не зможе притягувати сепаратистів до відповідальності. Відтак, практичніше мати контроль і важелі впливу на всіх своїх громадян, навіть на не достойних.