Щоправда, його добровільній заяві передував гучний скандал. Чому імунітет, набутий майже 20-річним депутатством, не допоміг Мартиненку встояти перед тиском колег?

Добровільно парламентарі від свого статусу і можливостей, які він дає, не відмовляються. Такі рішення приймаються під тиском обставин або конкурентів. І Мартиненко не виключення. Бажання позбутися мандата у нього виникло після того, як Сергій Лещенко оприлюднив інформацію про кримінальні справи у Швейцарії та Чехії.

Близького соратника прем'єр-міністра Яценюка Миколу Мартиненка, називають "сірим кардиналом" енергетичної галузі. Він – голова комітету Верховної Ради з питань Паливно-енергетичного комплексу.

"Енергетичний олігарх", а саме так називають Мартиненка за парламентськими лаштунками, встигає опікуватися не тільки власним бізнесом, але й державним. Під його вплив зокрема попадають Одеський припортовий завод, Укргазвидобування, Укртрансгаз та Енергоатом.

За версією слідства, чеська компанія Skoda JS за перемогу у тендерах Енергоатома заплатила близько 6,5 мільйонів євро офшорній компанії, власником якої є Мартиненко. Наявність кримінального провадження за кордоном він заперечував. Навіть після того, як українська Генпрокуратура підтвердила відповідні запити від європейських колег.

Не має жодної реакції і від Арсенія Яценюка. Мовляв, своєму соратнику вірить на слово. І жодного розслідування ані в парламенті, ані в лавах "Народного фронту" проводити не будуть.

Як не треба захищатися, то краще нападати. Як тільки справа Мартиненка набула скандальної слави, "сірий кардинал" перейшов у контратаку. Інформацію про його "темні" справи Мартиненко називає підступною провокацією "прокремлівських олігархічних кіл".

То чи позбавлять таки Мартиненко депутатства побачимо вже наступного тижня.

Рослідування агентів ЦРУ – дивіться у відеосюжеті.