Про це розповів волонтер та ветеран АТО Мирослав Гай у прямому ефірі 24 каналу.

Читайте також: Вибух "Молота": що не так із цим мінометом та чому це важливо

Як зазначив військовий, останнім часом збільшилися прикрі випадки загибелі військових через підрив цього міномету, як в навчальних, так і в бойових умовах, і це вже перевищує статистичну похибку.

Відмовитися від міномету "Молот", звичайно, можна, але хочу зазначити, що військовим дуже потрібен саме такий калібр. Адже, по-перше, в нас достатня кількість боєприпасів до нього, а по-друге, він дуже зручний на фронті,
– відповів Гай.

За словами військового, потрібно проводити повноцінне розслідування всіх прикрих випадків, бо вони дуже схожі, а також варто об’єктивно дослідити виробництво та боєприпаси "Молота".

"Після прикрого випадку смертей військових, до нас надійшов наказ – здійснювати підрив міномету лише з укриття та за допомогою смикання мотузки. Навіть військовослужбовці зазначають, що такі прикрі випадки будуть і надалі, адже існує проблема, яку ніхто чітко зрозуміти не може. Розривається міномет через технічні порушення чи проблеми в боєприпасах – у цьому мають розбиратися фахівці", – сказав він.

Мирослав Гай зазначив, що, оцінюючи наші умови на даний час, нині альтернативи міномету "Молот" немає, проте замінити їх все ж можна радянськими мінометами.

Нагадаємо, у вівторок, 25 вересня, в результаті вибуху міномету "Молот" зазнали поранення троє українських військовослужбовців. За даними кореспондентів 24 Каналу, інцидент трапився у 72-ій бригаді.
А 6 липня під час навчань на Рівненському загальновійськовому полігоні розірвався міномет. Внаслідок інциденту загинули 3 військових, ще 9 зазнали поранень.