Всі іноземці, які беруть участь, чудово розмовляють українською, адже є студентами Івано-Франківського медуніверситету. І хоч не всі сповідують християнство, проте від українських звичаїв у захваті. Саме тому і долучилися до фестивалю вертепів.
Читайте також: Голодна кутя, або Другий Святвечір: що приготувати напередодні Водохреща – рецепти пісних страв
"Мені дуже подобається українська культура. Зараз я відчуваю серцем, що я український. Я вже народився в Україні", – зауважив студент із Індії Чакраборті Анураг.
У великій команді із села Пуків Рогатинського району задіяні молодь та старше покоління. Вони кажуть, що свій вертеп удосконалюють з року в рік. Та не шкодують часу і зусиль на виготовлення яскравого вбрання.
"Ми використовуємо слова і Шевченка, і Лесі Українки. Також у нас є елементи із стародавніх вертепів, які були написані ще за часів, коли Західна Україна належала Польщі. Ми стараємося увібрати все найкраще", – розповів учасник вертепу Ярема Зварчук.
Колоритних персонажів на "Битві вертепів" не бракує. Тут є і янголи, і демон, і циган. Тому обрати найкращих було нелегко, бідкаються судді.
Ми брали до уваги сам сценарій дійства, яке відбувалося. Велику увагу приділяли костюмам, в яких учасники виходили на сцену та акторська майстерність колективів. Звісно, ми також відзначали енергетику, з якою актори виходили до людей,
– наголосила начальник відділу культури Богородчанської РДА Галина Канюк.
Головна мета фестивалю – зберегти та популяризувати українські традиції. Адже розмаїття різдвяних звичаїв, кажуть організатори, справді вражає.
Читайте також: Щедрий вечір: традиції, як зустрічають Старий Новий Рік в Україні
Конкурсанти "Битви вертепів" змагались у номінаціях "Вертеп", "Коляда, щедрівка" і "Маланка". У кожній номінації було по дві категорії: діти та дорослі. Тож усього нагороди вручили 6 колективам. Переможці отримали по 7 тисяч гривень, а команда іноземців отримала приз глядацьких симпатій і 5 тисяч гривень.