Про це пише видання "Лівий берег".
Повідомляється, що під приводом економії бюджетних коштів високопоставлені співробітники Міноборони, які називають себе "волонтерським десантом", фактично перетворять солдатів у безкоштовних чорноробів і посудомийок.
"Люди, які "кришують" тендери під одного учасника, пропонують, щоб військове відомство відмовилося від аутсорсингу у сфері харчування військовослужбовців .... Навіщо платити кухарям і посудомийкам, коли можна безкоштовно використовувати в підсобних роботах солдатиків або курсантів?", — пише видання.
Відзначається, що експеримент щодо відмови від продовольчого аутсорсингу, який реалізується у львівській Національної академії сухопутних військ і на Одеській береговій базі ВМС, негативно оцінено у Верховній Раді.
"Поки в Міністерстві оборони під інформаційним тиском "волонтерського десанту" планують розширення числа військових частин, де солдати замість навчання військовій науці будуть чистити картоплю, у Верховній Раді відкрито говорять про шкоду, яку принесе цей крок армії і державі", — йдеться в статті.
Експеримент, стверджує видання, сприятиме зростанню корупції у ЗСУ та погіршення якості харчування військовослужбовців.
"Наслідки від затіяної "десантниками" афери з поверненням армії на колишню радянську систему організації харчування — це і хворі шлунки солдатів, і розквіт корупції, і моральна деградація армії. Розсьорбувати результати таких "експериментів" у сфері харчування доведеться не один рік. Буде втрачено дорогоцінний час для модернізації Збройних сил і переходу до стандартів сучасної професійної армії", — пише LB.ua.
У матеріалі також наголошується, що парламентський комітет з питань нацбезпеки і оборони за результатами тендерів вже ініціював порушення кримінальних справ проти чиновників з так званого "волонтерського десанту".
"Тендери "під одного учасника" і із завищеною ціною стали системою в Міноборони. Причому ні для кого вже не секрет, що "кришують" цей надприбутковий бізнес деякі колишні волонтери, а нині — високопосадовці", — цитують автори публікації секретаря парламентського комітету з нацбезпеки і оборони Івана Винника.
Вже встановлено, що чиновники з "волонтерського десанту" закупили взуття для військовослужбовців за завищеними цінами, внаслідок чого держава втратила близько 70 мільйонів гривень. Аналогічна ситуація із закупівлею бронежилетів. А спробою придбати дизельне паливо за цінами вище, ніж у роздрібній мережі, вже займається військова прокуратура.
"Є надія: "експериментам" і корупційним схемам "десантників" скоро прийде кінець. Єдине, що поки стримує правоохоронні органи від прийняття кардинальних заходів — політичне питання, пов'язане з "заслугами" чиновників-волонтерів. Однак в парламенті запевняють: заховати злочинні дії за волонтерськими заслугами не вдасться", — підкреслює "Лівий берег".