Наш спецпроект: Нові міністри. Хто ці люди?
Таку думку висловив доцент Ноттінгемського університету Адам Свейн, коментуючи призначення Володимира Гройсмана на посаду прем’єр-міністра, пише НВ.
"Коаліція, яку очолив Гройсман, — перше серйозне політичне переформатування з часів Євромайдану. В майбутньому країну чекає пом'якшення режиму економії, скорочення співпраці з МВФ і спроба вибратися з-під впливу США. З ключових економічних постів прибрали іноземців-технократів, замінивши їх представниками українського бізнесу і банківської справи", — пише Свейн у своїй статті.
Гра "Пятнашки": поставте прем’єрів у правильній послідовності
Водночас експерт не виключає, що українська влада буде підкорятися базовим вимогам МВФ.
Хоча можна очікувати, що уряд буде підкорятися базовим вимогам МВФ у фіскальній і монетарній політиці (політика держави, коли контролюється обсяг пропозиції грошей, щоб встановити цінову стабільность), він може використовувати страх західних донорів перед достроковими виборами і тривалим періодом нестабільності, щоб отримати простір для маневру і провести заходи для стабілізації суспільства,
— припускає Свейн.
За його словами, переговори щодо міністерських постів економіки і енергетики були вкрай делікатні.
"Можливо, реформи тарифів в енергетичному секторі збільшать прибутковість ключових приватних українських компаній, а держпідприємства приватизують місцеві мажоритарні акціонери", — зазначає експерт.
Свейн також вважає, що новий уряд буде більш прагматичним, ніж попередній.
Читайте також: Новий Кабмін для українців: про ризики і перспективи