Для цього він сконструював пересувну пасіку, якою в час цвітіння трав виїжджає на засаджені поля.
“Мед якісний. І коли бджоли, я відкачаю мед після цвітіння гречки, перевожу на конюшину, то на конюшиновому меду вони добре зимують, і я їх на зиму не годую”, - розповідає пасічник Олексій Решетило.
Усе починалося з вантажної платформи. Пасічник помістив на ній великі ящики, і так виїжджав у поле. Пасіка там днювала і ночувала, поки цвіли трави. На сьогодні бджолина родина волинянина налічує 30 сімей. Це 3 мільйони комах. Поки вони активно працюють, господар чи його дружина можуть відпочивати на бджолиній лежанці. Такий винахід чоловіка оцінили і науковці.
“Є висновок Запорізького медінституту, який дослідив, що біотоки бджолині дуже корисні для відновлення сили, регулювання тиску, серцево-судинної системи”, - каже пасічник.
Фермери вбачали свою користь у співпраці з бджолярем. Стільки бджіл на полі - гарантія масового запилення квіток, а отже, й хорошого врожаю. Тепер вони запрошують пана Олексія з пасікою на свої угіддя.
“На бджолозапиленні ріпаку збільшиться врожайність на 25-30%, гірчиці - 25-30%, гречки - 45-50%, конюшини - до 70%, а біла конюшина ще більше дає”, - зазначає Олексій Решетило.
Таким промислом чоловік займається уже впродовж 15-ти років, за цей час переконався - мед слід збирати наприкінці літа. Тоді в ньому найбільше цілющих нектарів сотень волинських трав.
2 хв
Чоловік з пасікою виїжджає на засаджені поля
Мед травневий, мед гречаний, мед волошковий або мед із різнотрав’я, який містить цілющі пилки сотень видів квіток. Щосезону лучанин Олексій Решетило збирає близько тонни сортових медів, у яких переважає нектар певної рослини.