Про це сайту "24" розповів виконавчий директор Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Олександр Леонов.
За словами експерта, Гройсман прозвітує перед Верховною Радою, але не раніше середини травня. Тому до цього часу ставитися питання про необхідність звіту не буде. Тому що в Кабміну є і доброзичливці в парламенті, і ті, хто хоче під час звіту попіаритися і зробити гучні політичні заяви.
Головна інтрига – затвердження програми уряду ще на один рік. Тому що це дає імунітет Кабміну на рік. Фактично жодному уряду в Україні не вдалося двічі затвердити свою програму. Яценюку в 2016 році це не вдалося і, зрештою, він пішов у відставку,
– говорить Леонов.
Читайте також: Кому ви хочете одягти рожеві окуляри? – Гройсман про харківське метро
Втім, на переконання політолога, затвердять програму чи ні – відставки уряду не буде.
"В парламенті немає навіть необхідної кількості голосів, 150, щоб внести до порядку денного питання про недовіру уряду. Для цього потрібна змова в самій коаліції, але не думаю, що до цього дійде. Тим більше, що зараз почався ріст економіки. Тому навряд чи хтось з коаліції піде на ризик, щоб спровокувати політичну кризу, наслідком якої можуть бути дострокові парламентські вибори", – наголошує експерт.
Водночас, на думку Олександра Леонова, певний популізм у роботі уряду є. Приміром, зростання мінімальної зарплати. Це, зазначає він, говорить про те, що уряд сподівається на певну політичну пролонгацію. З іншого боку, вважає Леонов, таким чином Кабмін вибив ґрунт у тої частини опозиції, яка наприкінці 2016 року влаштовувала акції протесту, накручуючи внутрішнє протистояння. Підняття зарплат збило цю хвилю. Це елементи політичної боротьби.
Але успіхи, про які говорить уряд, треба громадянам відчувати на власний кишені. Інакше все це залишиться на рівні розмов і рано чи пізно призведе до політичних потрясінь,
– наголосив Олександр Леонов.
Нагадаємо, 14 квітня закінчилася річна каденція роботи уряду Володимира Гройсмана.
Читайте також: Рік уряду Гройсмана: про успіхи і промахи роботи Кабміну