Багатодітна родина Попових з Єкатеринбурга ризикує залишитися без житла. Батько Євгеній через карантин втратив роботу, а у нього кілька кредитів, один з яких на купівлю квартири. Зараз він їх сплачувати не може.
Цікаво Росія відправила в Італію не допомогу, а розвідку – The Telegraph
При запровадженні карантину в Кремлі пообіцяли кредитні канікули для таких родин, як Попови. Але банкам не роз'яснили, як проводити таку процедуру і хто компенсуватиме збитки. Схожа ситуація із кредитами для малого і середнього бізнесу.
Через закриття підприємств, роботу можуть втратити до 2 мільйонів росіян. Найбільше збитків зазнають у туристичній і готельній галузях та в ресторанному і розважальному бізнесах.
Ми не можемо зустрічати гостей, тому у нас відпала професія офіціанта. І я не знаю жодних чарівних методів, щоб вона продовжувала існувати,
– пояснила власниця винного ресторану "Бібліотека" Наталія Ільїна.
Але вочевидь Кремлю байдуже на ці проблеми простих росіян. Володимир Путін, який всі 20 років свого правління зводив жорстку вертикаль влади з підпорядкуванням Кремлю, цього разу вирішив перекласти тягар відповідальності за подолання пандемії COVID-19 на регіональні уряди.
Володимир Путін / Getty Images
Російські регіони по-різному сприйняли заклик очільника Кремля. В частині запровадили жорсткі обмеження. Але в більшості регіонів дії місцевої влади були хаотичними, адже губернатори, які є призначенцями з Москви, звикли діяти за вказівкою з Кремля. А президент Росії дбає про власний рейтинг, тож уникає відповідальності.
Якщо вживати жорсткі міри особисто від Володимира Путіна, то на нього впаде весь негатив зі сторони населення за все, що відбувається,
– пояснив політолог Іван Преображенський.
А ще проти Кремля грають низькі ціни на нафту. При чому саме Москва спровокувала кризу на ринках чорного золота. І поки її не вирішили, російська влада не надає підтримки малому і середньому бізнесу, намагаючись врятувати великі державні корпорації. Адже дрібні підприємці, яких в Росії 20% від населення, не є виборцями Путіна, а тому просто йому не цікаві.
Читайте також Коронавірус в Росії: зафіксували новий антирекорд
Тим часом в Росії зафіксували найбільший приріст інфікованих на коронавірус за добу – майже 2 тисячі. Наразі за офіційними даними, заражених – понад 11 тисяч, померло – майже сотня росіян. Незалежні експерти стверджують, що справжні показники значно вищі.
Хронологія подій про коронавірус в Росії:
- 7 квітня Китай заявив, що більшість нових випадків коронавірусу завезені з Росії.
- 2 квітня Путін звернувся до росіян та продовжив режим неробочих днів до кінця місяця.
- 19 березня стало відомо, що в Москві померла перша пацієнтка від ускладнень через Covid– 19. Жінка мала супутні важкі захворювання, відтак її не вдалося врятувати.
- 11 березня від коронавірусу помер 75– річний чоловік.
- 6 березня п'ятеро хворих виявили в Москві, ще одного – в Нижньому Новгороді. У штабі зазначили, що всі нові випадки пов'язані з поїздками до Італії. Стан усіх пацієнтів задовільний, захворювання у них протікає в легкій формі.