Але ж немає диму без вогню. Пан Запорожан давно відомий в Одесі як ректор на схемах. Він очолював цей медичний виш 24 роки.
Читайте також: МОЗ звільнило ректора Одеського медуніверситету: відомо причину
Про хабарництво у виші активісти активно почали говорити після Майдану. Мовляв, у закладі давно вибудувана чітка система поборів – треба платити за вступ, за іспити та заліки. Студентам з інших міст не вистачає місць у гуртожитках, а щоб знайти ліжко-місце – треба також за певну плату. Закидали Запорожану й незаконне відчуження двох гуртожитків медичного університету, спорткомплексу, окремих будівель кафедри іноземних мов та науково-дослідної лабораторії.
Колишній ректор Одеського медичного університет Валерій Запорожан
Чимало питань в громадськості викликало й до статків Запорожана. Шикарна квартира на понад 260 квадратів, будинок в Конча-Заспі – на майже 600 квадратних метрів та земельна ділянка, автопарк елітних авто. Звідки усе це? Чи не за рахунок хабарів – питали активісти?
Усі ці скандали періодично виникали та затихали в Одесі, але діяльності ректора аж ніяк не заважали. Залізних доказів корупції правоохоронці знайти не могли. Але зачіпка таки з'явилася – отой будинок та кілька авто Запорожан не вписав у декларацію. Забув, помилився чи навмисне цього не зробив.
Але звинувачення у корупції отримав власне за те, що не зазначив у документі доходи від продажу прибудов до своєї квартири. Про цю неприємність він одразу мав би повідомити міністерство та мабуть вирішив, що то зайве. Така формальність і стала приводом для МОЗу Запорожана офіційно відсторонити. Справа була у квітні. Під час звіту у МОЗі пан Запорожан божився, що ніби не знав про подібні правила. Але його декларація – аж ніяк не головна біда університету. Є куди важливіші питання.
Приміром, університетські клініки. Чи точніше обладнання яке для них хотіли придбати – американського робота-хірурга. Ціна питання – понад три мільйони доларів. Такі закупи у мОЗ порахували абсурдними, адже вигляд самого університету та його матеріально-технічна база знаходяться у жалюгідном стані.
На що витрачаються гроші у закладі, який надає престижну освіту і навчає тисячі контрактників? Мала претензії комісія МОЗу і до якості освіти студентів – у рейтингу Одеський медунівеситет серед аутсайдерів. Тож якість менеджементу Запорожана міністерські чиновники поставили під сумнів і звіт не прийняли. Стосунки із МОЗом стали ще напруженіші.
Одеський медичний університет
Тим часом адмінпровадження зі звинуваченнями у корупції суд проти Запорожана закрив, він повернувся на роботу. Схоже, що у Мінохорони здоров'я давно вирішили – корупційний шлейф, що супроводжує ректорство Запорожана, – це прямий шлях для звільнення ректора.
Але за цими фактами – жодного судового рішення, формально – немає й підстав. І от МОЗ зайшов з іншого боку. Порушення в університеті вирішили задокументувати – тому напередодні відправили туди комісію із перевіркою, але її навіть не пустили на поріг.
Читайте також: Виконувача обов'язків ректора Одеського медуніверситету не пускають на робоче місце, – МОЗ
От і формальний привід знайшовся – ректор такими діями порушив умови контракту. Звільнений. Крапка. Та про перемогу МОЗу говорити зарано. У день, коли з'явився цей наказ, – Запорожан, виявляється, опинився на лікарняному. І як вийшов такий збіг?
Та просто, за версією адвоката ректора – сам Запорожан півдня був головою приймальної комісії, аж раптом стався приступ – і його госпіталізували. А, комісія, яку врешті й не пустили, мовляв приїхала пізніше. Розминулися. І от ці кілька хвилин мають бути вирішальними у суперечці – звільнений Запорожан чи все ж таки – ні. Адже він вже оскаржує у суді звільнення і готує доказову базу.
Щось мені це нагадує... Ви не помічали, що раптові хвороби хапають наших чиновників у найнезручніші моменти – коли суди, арешти, комісії там усілякі...