Частину коштів з виробництва фільмів, які фінансуються державою забирають продюсери та представники Держкіно. Про це йшлося в кількох сюжетах ТСН. Комісію, що відбирає фільми, яким держава виділить кошти у сюжеті звинувачували в корупції.
На підтримку Держкіно 200 кіномитців підписали відкритий лист.
Коли мова тільки зайшла про гроші, ми одразу чуємо про національний інтерес про загрозу національному кіно, дай Бог йому здоров'я,
– розповів журналіст каналу "1+1" Сергій Швець.
В прокуратурі підтверджують, що розслідують кримінальне провадження щодо зловживань в Держагенції з питань кіно. Перевіряють версію про незаконні оборудки з коштами для 17 студій, які отримали від 3 до 50 мільйонів з бюджету.
Читайте також: Новий український фільм за перший тиждень прокату зібрав 1,5 мільйона гривень
Голова Держкіно неодноразово називав бездоказовими та безпідставними звинувачення проти себе та відомства.
Прокуратура міста Києва офіційно до мене і до Держкіно не зверталася, ні з якими, ні запитами, ні документи, ні виклики, нічого такого не було,
– сказав голова Державної агенції з питань кіно Пилип Іллєнко.
Останніми роками у прокат вийшла рекордна кількість українських фільмів, створених за підтримки Держкіно. У минулому році таких було понад 30, у цьому – близько 40. Лише цієї осені Україна очікує на 13 вітчизняних прем'єр, частину з яких профінансувала держава. Так зараз у кіно українці можуть подивитись стрічку "Червоний" про воїна УПА в страшних умовах радянського концтабору.