За даними генпрокуратури її минулого року у квітні затримали в Чорногорії.

Читайте також: "Газова справа Онищенка": перші результати у цифрах

Мусієнко звинувачують у незаконній легалізації доходів на суму понад півтора мільярда гривень.

У червні 2016 року, коли почалися перші затримання учасників "газових схем", Мусієнко поїхала з України. У липні цього року НАБУ та Спеціалізована антикорупційна прокуратура вручили обвинувальні акти вісьмом підозрюваним у так званій "газовій справі".

На черзі ще дев’ятеро, серед яких і головний фігурант – Олександр Онищенко. Їх звинувачують у створенні злочинної організації, незаконній легалізації доходів та заволодінні майном держкомпанії "Укргазвидобування".

Через так звану "газову схему", Україні було завдано збитків на понад 3 мільярди гривень.

Що таке "газова справа"?
Це умовна назва кримінального провадження за фактом розкрадання державних коштів під час видобутку та продажу природного газу в рамках договорів про спільну діяльність з публічним акціонерним товариством "Укргазвидобування". ПАТ "Укргазвидобування" є найбільшою українською компанією, що займається видобутком природного газу та газового конденсату, і в ходить до структури національної акціонерної компанії "Нафтогаз України".

Газова справа – одна з перших справ, яку розслідували детективи НАБУ спільно з прокурорами САП. Організатором цієї корупційної схеми, за даними слідства, виявився народний депутат України VII – VIII скликання Олександр Онищенко. ЗМІ часто називають це кримінальне провадження "справою Онищенка" – за прізвищем її організатора, а саму схему "газовою" чи "схемою Онищенка". Наслідком дії цієї корупційної схеми стали збитки державі у розмірі приблизно 3 мільярдів гривень.