Про це сайту "24" заявив політичний експерт Тарас Чорновіл, коментуючи оприлюднення головою Закарпатської ОДА Геннадієм Москалем документів про буцімто мільйонні пожертвування на лікувальний заклад.
Ситуація з лікарнею була дуже хитра. Ющенко зробив заклик: здавати гроші. Він не підписував жодних документів. Займалася "будівництвом" його дружина Катерина. Однак і її притягнути до відповідальності – також проблема. Вона не підписувала документів і не укладала угод. Катерина Ющенко була почесним президентом доброчинного фонду "Україна 3000". Сам же фонд очолювали кілька людей-"нашоукраїнців", – зазначив він.
При цьому Чорновіл упевнений, що гроші на Ющенка йшли. Але не через "чорну касу" Партії регіонів, а як особисті пожертвування окремих олігархів.
На думку Чорновола, по фонду можна відрити кримінальні провадження. Хоча, вважає він, його керівники свого часу добре підстрахувалася документами.
Якось пробував розібратися і побачив певну річ: були здійснені якісь платежі, акти про закупівлю якогось обладнання. Думаю, що певними документами вони себе застрахували. Приміром, можуть бути оформлені акти, що обладнання, лежачи на складах, застаріло, – вважає він.
При цьому, за словами експерта, кожному пожертвованому мільйону доларів було одразу знайдено якесь застосування.
Проектні роботи були найдорожчими у світі. Ніби велись підготовчі роботи, але на тому місці, де планувалося будівництво, навіть жодного деревця не зрубали. Проте є акти виконаних робіт. Тому юридично довести цю справу до якогось завершення – неймовірно важко, – переконаний політолог.
Водночас, говорячи про мотиви оприлюднення такої інформації, Тарас Чорновіл зауважив, що навряд чи це спрямовано проти Ющенка як політичної фігури.
Що можна використати проти людини, яка й так є політичним трупом? – запитує Чорновіл.
Можливо, на його думку, Москаль зводить свої рахунки з екс-президентом і мститься. Та, швидше за все, таким чином хочуть відвернути увагу від інших людей, які отримували гроші від Партії регіонів, а до партії не належали.
В списках "чорної бухгалтерії" були і активні члени "Нашої України", які поки що не хочуть себе вважати політичними трупами, – зазначив експерт.
Щодо того, куди зникли гроші на "Лікарню майбутнього", то, за словами Чорновола, вочевидь, розподіл був такий:
Фонд робив якісь дуже щедрі гонорари Катерині Ющенко, перерахунки на потреби – поїздки до США тощо. Якісь гроші виводилися готівкою і їй передавалися. Але доказів не маю. Основну масу, думаю, спожили хитрі хлопці, які керували фондом.
Нагадаємо, голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль оприлюднив документи, що, за його словами, засвідчують політичну корупцію екс-президента Віктора Ющенка. Згідно з його інформацією, загальна сума отриманих грошей на цей проект 44,5 мільйони доларів і понад 17 мільйонів гривень. Найбільшими ж донорами були ВАТ "Смарт-Холдинг" (20,02 млн грн) та фонд Ріната Ахметова "Розвиток України" (43,47 млн грн).
Читайте також: Москаль розповів, звідки взялась книжка з "чорною бухгалтерією" Партії регіонів