За 8 годин депутати розглянули, чи пак, прочитали 863 опозиційні поправки, лише кілька з них були ухвалені - і ті, суто технічні.

“Ви “підкладаєте свиню” майбутнім поколінням - не робіть цього, я Вас дуже прошу. Мало того, що Ви погіршуєте солідарно-пенсійне забезпечення нинішнім пенсіонерам, Ви взагалі робите дуже непевне майбутнє всіх громадян України. Ніде ще не доведено, що солідарна система краща за накопичувальну, особливо в такому вигляді”, - звернувся народний депутат, НУ-НС Олександр Чорноволенко.

“Ми сьогодні не заклали системні чинники для того, щоб покращити майбутнє пенсійне забезпечення. Це, на жаль, факт. Саме тому я хочу нагадати, що комітет у справах пенсіонерів, ветеранів, інвалідів після важкої і дуже невдячної роботи все-таки прийняв рішення не підтримувати цей законопроект у другому читанні”, - сказав голова комітету ВР у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів Валерій Сушкевич.

Голосували за поправки у напівпорожній сонній залі. Документ підтримало 248 карток народних обранців, в той час, як в парламенті досиділи заледве 100 нардепів. Легітимність результатів цього голосування опозиційні депутати готові поставити під сумнів. Мовляв, волевиявлення в форматі "один за всіх" може бути визнане неконституційним.

“Досконалим нічого не буває - цей документ значно кращий, ніж той варіант, який спочатку потрапив у Верховну Раду, і багато питань, які підіймали сьогодні депутати в процесі обговорення, я дивувався - чому вони їх підіймають, адже ці питання були вже відпрацьовані в законопроекті”, - сказав голова фракції Партії регіонів Олександр Єфремов.

Ухваленим документом підвищено пенсійний вік для жінок до 60 років, страховий стаж піднято до 30 років для жінок та 35 для чоловіків. Підвищили пенсійний вік і чоловікам-держслужбовцям - до 63 років. Розмір максимальної пенсії для осіб, що втратили працездатність, обмежується на рівні 10 мінімумів, тобто 7640 гривень.