Суджена бранка
Після СІЗО й експертиз у психлікарні Надію Савченко доставили до Басманного суду Москви. Українська льотчиця відмовлялася спілкуватись російською, а перекладача їй не надали. Зрештою – маленька перемога таки за захистом. Слідство погодилося долучити до справи докази, які можуть переконати суд у непричетності українки до убивств російських журналістів. Ідеться про адвокатські опитування. Також захист повідомив, що домагатиметься визнати Савченко військовополоненою. Водночас українка вже написала заяву на звільнення зі Збройних сил України. Причина – обрання її народним депутатом України.
Убивча допомога
Росія імітує масову допомогу Донбасу. Якщо за попередні місяці війни Москва надіслала три гумконвої, то тепер буквально за десять днів спромоглася відправити стільки ж. І готується до відправки чергових "троянських коней". Питання в тому – що Росія привозить чи вивозить. Україна та міжнародні організації не можуть контролювати вантажі. Машини перетинають кордон на територіях, які підконтрольні терористам. Оскільки Росія інтенсивніше перекидає на тимчасово окуповані українські землі техніку та військових – не виключено, що участь у цих операціях беруть так звані "гумконвої". Зокрема, в ОБСЄ повідомили, що в одній з останніх партій "гуманітарки" на Донбас заїхало близько десяти бензовозів для терористів.
Дострілявся до заборони
Пореченков дострілявся. Усі 69 фільмів з російським актором – заборонені для показу в Україні. Таке рішення ухвалило Держагентство з кіно. Причина заборони – обстріл Михайлом Пореченковим українських військових у донецькому аеропорту. У Росії Пореченкова також чекав неприємний сюрприз. Після прем'єри вистави російська активістка кинула в актора іграшковим пістолетом та медаллю "За Лугандон" з колорадськими жуками.
Університет в еміграції
Перше вересня – третього листопада. Донецький національний університет розпочав навчальний рік. Щоправда, цьогоріч ВУЗ разом із викладачами та студентами переїхав до Вінниці. Хоча зареєструвалися сім тисяч студентів, наразі ж приїхало на навчання у Вінницю декілька десятків студентів. Керівництво університету каже – не біда. Навчання відбуватиметься й дистанційно. Відкривав навчальний рік Донецького національного університету Міністр освіти. Сергій Квіт виявив бажання читати лекції у виші.
Республіканці перемогли
Республіканці перемогли на виборах до Конґресу США. Вперше за 8 років вони мають більшість в обох палатах парламенту – в Сенаті за ними 52 місця зі ста, в Палаті представників 218 з 435. Такий результат дозволяє претендувати на усі комітети в обох палатах. Примітно, що Комітет збройних сил в Сенаті може очолити Джон Маккейн. Він відомий активною підтримкою України і вже давно виступає за те, щоби допомогти Києву зброєю. Президент-демократ Обама не вважав за потрібне ділитися зброєю, утім лідери республіканців вже пообіцяли, що говоритимуть з ним жорсткіше.
Заміна вежам-близнюкам
В Нью-Йорку знову запрацював Всесвітній торговий центр, зруйнований терактами 11-го вересня. Новий комплекс понад півкілометра заввишки будували 8 років, витратили на нього майже 4 мільярди доларів. Зате тепер – це найвищий хмарочос у Сполучених Штатах. Поки зі ста чотирьох поверхів зайняті лише 5, решту обіцяють заселити вже з початку наступного року. Жертвами терактів 11-го вересня 2001-го року стали понад 2700 людей.
Гучні звільнення в Грузії
В Грузії – низка гучних звільнень. Прем’єр-міністр Іраклій Гарібашвілі відправив у відставку міністра оборони. Також глава уряду підписав відставки міністрові закордонних справ, її першому заступникові, а також держміністрові з питань євроінтеграції. Уже екс-глава Міноборони Іраклій Аласанія позбувся посади після того як його міністерство звинуватили в розтраті держкоштів. Сам Аласанія і дипломати з його команди кажуть, що звільнення – це реакція на те, що уряд Грузії відступив від євроінтеграції і натомість хоче піти на зближення з Росією. Прем’єр-міністр Гарібашвілі закиди спростовує. Оглядачі кажуть, що скандал спричинений не так зовнішньополітичним вектором, як протистоянням Гарібашвілі-Аласанія за лідерство в Грузії.
"Потік" в обхід України
Угорський парламент ухвалив закон, який відкриває шлях Південному потокові, газопроводу в обхід України. Утім є сумніви стосовно того, чи будівництво таки розпочнеться. Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан вже поскаржився, що Сполучені Штати тиснуть на нього, аби він відмовився від проекту. Також у Єврокомісії не виключають, що ЄС може вжити заходів щодо Угорщини за ідею з Південним потоком.
"Рускій марш"
Росіяни традиційними маршами відзначили 4-те листопада, день своєї народної єдності. Головні події звісно ж відбувалися в Москві. Усі партії Держдуми разом зі своїми прихильниками в георгіївських стрічках та триколорах пройшли вулицею Тверською. Колону вітав золотий голос Росії Йосип Кобзон.
Ще два марші відбулися на околицях столиці – в районах Щукіно та Любліно. В Щукіно зібралися півтори тисячі націоналістів, які підтримують Новоросію, натомість в Любліно двотисячний "Рускій марш" побажав "деенерівцям" згоріти у вогні.Також "Рускій марш" вперше відбувся в анексованому Криму.
Гори, гори ясно…
Володимира Путіна одягли у зелене трико, посадили на танк – і спалили. Правда, все це зробили, не із справжнім російським президентом, а з його опудалом. Так у британському місті Льюїс відзначили "Ніч Гая Фокса". Також вулицями міста провезли Путіна зі зброєю в руках на уламках збитого малайзійського Боїнга. "Ніч Гая Фокса", або, іншими словами, Ніч Багать чи Ніч феєрверків, британці відзначають щорічно. Так вони згадують провал Порохової змови 1605-го року, коли група католиків намагалася підірвати парламент разом із королем. Раніше британці спалювали на вогнищах опудало Гая Фокса. Але останнім часом вони взяли за традицію кидати у вогонь іграшкові постаті відомих діячів.