Зміни на кордоні
Микола Литвин – брат екс-спікера Верховної Ради Володимира Литвина - унікальний приклад стійкості за будь-якої влади. Він очолював Держприкордонслужбу при всіх президентах, крім Кравчука. Застав Кучму, пережив і Ющенка з Януковичем.
А от співпраця з Порошенком до кінця не склалася. Чинний Президент звільнив Миколу Литвина з посади голови Державної прикордонної служби України, на якій він перебував з 2003 року. Кому довірять кордон -- поки невідомо.
Звільнення Тарути
Сергія Таруту звільнили з посади голови Донецької облдержадміністрації. Про таке рішення Петро Порошенко повідомив перебуваючи у Краматорську. Керувати Донеччиною буде генерал Олександра Кіхтенко.
"Беркут" відлетів
Парадокс української судової системи. Командира роти спецпризначення Дмитра Садовника підозрюють у масових розстрілах на Інститутській. Утім, суд чомусь обирає йому запобіжний захід у вигляді домашнього арешту.
Зрештою, Садовник – якимсь чином перехитрив маячок та втік. Суддя Світлана Волкова, яка вирішила помістити підозрюваного під домашній арешт, стає підозрюваною у справі про завідомо неправосудну ухвалу, яка спричинила тяжкі наслідки. Врешті-решт, ЗМІ, посилаючись на власні джерела, повідомляють, Дмитро Садовник, якого підозрюють у вбивстві 39 людей, виїхав і зараз перебуває у Криму.
Повернення з полону
Через 2 тижні після обіцянки Президента Порошенка журналіста Еспресо ТВ Єгора Воробйова визволили з полону. Перемовини були складними. Із охороною “Альфи” переговорник Юрій Тандит поїхав на ворожу територію. Із обміном не зволікали, аби уникнути провокацій. Весь процес тривав лише кілька хвилин. За трьох українців силовики віддали двох полонених, серед яких була й одна жінка. Окрім Єгора Воробйова, терористи звільнили двох жителів Донбасу.
Вливання "Азова"
Підкріплення для “Азова” - батальйону передали броньований "Кугуар". Такі машини будуть на балансі підрозділів у Маріуполі, Харкові та Києві.
Випробування білорусами
Останнім часом збірна України з футболу починає відбіркові цикли невдало. У першому матчі команда Фоменка програла Словаччині. Тож виїзд до Білорусі міг уже зовсім зіпсувати перспективи для збірної. Втім, Україна перемогла 2:0. Так, національній команді трішки пощастило, бо гра в збірної не йшла, попри це – 3 очки здобули.
І так, подекуди, на трибунах і поза ними було цікавіше, ніж на самому футбольному полі. Спершу фанів збірної не хотіли пропускати через кордон, потім міліція проганяла їх від пам’ятників Леніну й вимагала заховати банери та прапори. Зрештою, міліція була безсилою, коли весь стадіон – і українці, й білоруси почали співати вже народну пісню про Путіна.
Після матчу близько сотні українських фанів відчули на собі всю красу білоруської правоохоронної системи. Як повідомили у вітчизняному МЗС - 15-тьох осіб затримали.
Курди протестують
Число загиблих в Туреччині в наслідок протистояння із правоохоронцями за неповний тиждень досягло 23 осіб. Починаючи із 6 жовтня курди вимагають від Анкари військової допомоги у боротьбі з бойовиками так-званої "Ісламської держави". Останні фактично захопили сирійське місто Кобані, переважно населене курдами. У відповідь на безлади турецький уряд ввів комендантську годину у 6 провінціях країни. Анкара не поспішає вводити війська до Сирії, хоча раніше парламент країни дозволив це зробити.
Нобелівський тиждень
У Швеції відгримів Нобелівський тиждень. Премію в медицині присудили за відкриття клітин в мозку людини, які дозволяють орієнтуватись на місцевості, а в хімії - за флуорисцентну мікроскопію. Премію з фізики - за відкриття блакитних оптичних діодів - енергозберігаючих джерел світла. Лауреатом в літературі став француз Патрік Модіано, а Нобелівську премію миру отримали пакистанська правозахисниця Малала Юсуфзай і індійський борець за права дітей Кайлаш Сатьярти. Юсуфзай стала наймолодшим лауреатом Нобелівської премії за всю історію її вручення.