30 листопада 2013 року суддя Богдан Санін ухвалив рішення про заборону зібрань громадян в центрі столиці в впродовж місяця. В ніч на 30 листопада 2013 року беркутів ці жорстоко розігнали протестувальників, переважно студентів, на майдані Незалежності. Кадри цього побоїща сколихнули країну, а наступний ранок став переломним в Революції Гідності.
Ввечері цього ж дня Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов Київської міської державної адміністрації та заборонив зібрання в столиці більш ніж на місяць, починаючи з 1 грудня. Таким чином суд діяв як частина репресивної машини Віктора Януковича. Відповідно до постанови, зібрання забороняють в інтересах національної безпеки та громадського порядку через неналежне оформлення повідомлення про проведення мирної ненасильницької акції. Суддя, який виносить постанову – Богдан Санін. Очевидно за таким рішенням стояла тодішня влада, що хотіла заблокувати волевиявлення українців.
Читайте також: Переатестація суддів по-українськи: журналісти з'ясували "дивовижні" факти
Формально київська влада знайшла собі виправдання. Мовляв, зверталась до суду не заради заборони мирних акцій, а просто провила забезпечити можливість встановити новорічну ялинку, яка згодом стане одним із символів революції.
Коли мільйон людей вийшли на майдан Незалежності, то суддя Санін цей Майдан повністю заборонив. Відповідно, всі, хто там находились, вони порушили порядок мирних зібрань, і їх можна було притягувати до адміністративної відповідальності. Дії "Беркуту" по розгону, коли вони казали, що люди повинні залишити це місце, вони були законні в такому випадку. Якщо б він не заборонив Майдан, то вони не мали б права цього робити,
— розповів юрист, адвокат Автомайдану Роман Маселко.
Днями соцмережі сколихнула новина про призначення Богдана Саніна суддею-спікером того ж Окружного адміністративного суду Києва. Люди обурились, що він і з часу Революції Гідності залишився на посаді, а тепер ще й став обличчям суду. Саме Санін тепер комунікує із суспільством та журналістами і коментує рішення.
Читайте також: Розслідування про унікальний український феномен – бідних суддів з на диво багатими родичами
Про те, як суддя залишився на роботі, попри те, що Тимчасова спеціальна комісія з перевірки суддів восени 2014 року дійшла висновку, що своїми діями Богдан Санін порушив присягу судді, та чи шкодує він про свої рішення щодо заборони Майдану — дивіться у розслідуванні журналістів програми "Схеми. Корупція в деталях".