Міністр відповідав на запитання депутатів протягом трьох годин. Депутатів цікавили заходи з подолання важкої ситуації в енергетиці країни. Міністр запевняв депутатів, що щодня займається питаннями відключень електроенергії та проходженням опалювального сезону.
Як розповів народний депутат, член комітету Верховної Ради України з питань ПЕК Олексій Рябчин, одними з найбільш гострих питань, які обговорювалися, були питання дефіциту вугілля і його поставок на українські електростанції, а також питання імпорту електроенергії з Росії.
Міністр повідомив депутатам, що уряд веде переговори щодо постачання вугілля з США, Австралії і ПАР. Точно також розглядається питання доставки вугілля із зони АТО.
Не ставиться питання про постачання вугілля з територій, підконтрольних сепаратистам. Для мене як людини з Донбасу, логічно було б, щоб саме наше вугілля поставлялося на наші ТЕС. І дивно чути в цьому контексті, що ми закуповуємо дороге вугілля в США, Австралії чи ПАР, а свою промисловість не можемо врятувати, заплатити нашим шахтарям, які зараз із причин, не залежних від них, не можуть продати вугілля для наших ТЕС,
— зазначив Рябчин.
Члени комітету ВРУ ставили міністрові питання щодо постанови про імпорт електроенергії з РФ, а також її поставок до Криму.
У першу чергу депутатів цікавило, чому в цей процес вводять "прокладку" (компанію-посередника замість державної компанії "Укрінтеренерго" - "24"). Депутати попросили представити аргументи про мотиви уряду, який прийняв рішення про введення компаній-прокладок в поставки. На запитання щодо доцільності "прокладки" міністр не дав відповіді,
— додав нардеп.
За його словами, на наступному пленарному тижні, коли в п'ятницю (26 грудня) у Верховній Раді України пройде традиційна година запитань до уряду, депутати мають намір отримати відповіді про подробиці імпорту електроенергії з РФ, а також забезпечення електростанцій вугіллям.
Додамо, за словами міністра енергетики Володимира Демчишина, Україна переплатила за південноафриканське вугілля близько 20%.