Перший прояв загрози Юлія Тимошенко побачила під час формування коаліції, яке, на її думку, відбувалося з порушенням Конституції. Друга ознака - кажуть бютівці - небажання влади віддати посади першого віце-спікера парламенту і керівників кількох комітетів.

Іван Кириленко (лідер фракції БЮТ): "Те, що влада в цих умовах могла запропонувати опозиції - парламентські комітети, ті, що мають право контролю, це був би нормальний жест, хоча б якийсь островок контролю дати, ми маємо категоричне ні."

Також опозиція хоче негайно побачити в парламенті обіцяні проект бюджету та програму дій уряду.

Микола Томенко (перший заступник Голови Верховної Ради): "До 11 квітня у парламенті повинна бути зареєстрована програма діяльності уряду та бюджет. Якщо по бюджету можна було почути аргументи чому він не надійшов, то я не розумію логіки чому в ВР не зареєстрована програма діяльності уряду, як це передбачено."

Пояснення про те, що бюджету немає, бо не домовилися з Росією про ціну на газ, опозиціонери вважають абсурдними. За словами Тимошенко, в українських сховищах достатньо газу, і його ціна буде не більшою, ніж торік. Якщо ж уряду вдасться домовитися про здешевлення блакитного палива, то опозиція хоче знати за рахунок яких поступок це буде зроблено.

Юлія Тимошенко (лідер БЮТ): "Ми хотіли би аби діюча влада, Янукович та його уряд чітко оголосили: якими національними інтересами вони торгують і нехтують для того, щоб отримати, як вони кажуть, зниження ціни на природній газ."

А ще опозиція вимагає, щоб їй дозволили формувати порядок денний на середу та обіцяє створити Тимчасову слідчу комісію, яка з'ясовуватиме - чи пропонували суддям Конституційного суду хабарі за визнання нинішньої коаліції легітимною.