Перші отримані зображення продемонстрували серйозну проблему в оптичній системі. Виною всьому — банальна людська халатність. Інженер припустився помилки під час монтажу одного з приладів.
Коли він помітив непередбачену щілину між лінзою та конструкцією, що підтримує її, то просто вставив звичайну металеву шайбу. З тією шайбою проект, в який вклали більше 6 мільярдів доларів, і полетів у космос. Щоб виправити проблему, довелося відправляти одну із найскладніших експедицій в історії космонавтики.
Загалом для обслуговування "Хаббла" відправляли 4 експедиції. На щастя, всі вони завершилися успішно, тож телескоп працює на повну потужність.
За майже 25 років роботи "Хаббла" було здійснено чимало значних наукових досліджень. Науковцям вдалося зробити фото сотень нових галактик та здобути карти поверхонь далеких планет.
Загалом на основі досліджень, проведених за допомогою телескопа, було написано більше 9000 наукових робіт, проведено тисячі конференцій. Завдяки "Хабблу" вдалося не лише знайти відповіді на питання, які давно тривожили астрономів, але й породити нові.