Для того, щоб прискорити капітуляцію Японії та випробувати новий тип зброї, американське командування вирішило здійснити атомне бомбардування. Було обрано дві цілі – густозаселені міста Хіросіму та Нагасакі, оскільки прагнули досягнути максимального психологічного ефекту.
Вранці 6 серпня 1945 року американський бомбардувальник Б-29, яким командував полковник Тіббітс, скинула на ціль атомну бомбу "Малюк" потужністю від 13 до 18 кілотонн.
"Малюк" вибухнув на висоті 600 метрів над рівнем моря. Загинули усі, хто перебував у радіусі одного кілометру від епіцентру вибуху. Детонація атомного заряду спричинила масштабні пожежі, які об'єдналися в один велетенський смерч, який перетворив у попіл все на відстані 11-ти кілометрів від точки вибуху.
Жертвами бомбардування стали 200 тисяч людей. Безпосередньо від вибуху загинули 60-70 тисяч, решта – через кілька днів, а то і років від променевої хвороби та радіаційних уражень. За три дні американці скинули ще одну атомну бомбу на Нагасакі.
Бомбардування та десятки тисяч смертей змусили владу Японії підписати угоду про капітуляцію. Це сталося 15 серпня 1945 року.