Перший апарат - Спіріт згодом застряг у піщаних дюнах, а от Опортьюніті цього року відзначає вже 11 років успішної роботи на Червоній планеті. Це найтриваліша місія на Марсі.
Головна її мета - дослідити клімат та рельєф планети, а також знайти докази того, що на ній колись була вода. А значить дати відповідь на запитання, яке давно не дає спати науковцям та любителям наукової фантастики - чи було життя на Марсі?
Апарати сповна виконали своє завдання. Тисячі відеофайлів та фотографій марсіанських пейзажів дозволили ясніше побачити Червону планету. Спіріт знайшов сліди вулканічної діяльності, а Опортьюніті таки виявив залишки води.
Свою назву марсохід отримав за результатами традиційного конкурсу NASA. Такий варіант запропонувала 9-річна дівчинка Софі Колліз, яка народилась у Сибіру. Opportunity в перекладі з англійської - слушна нагода, можливість.
Американці сповна користуються можливістю досліджувати Марс. У 2012 на підмогу Опортьюніті прибув ще один марсохід - Кьюріосіті. Його відправка коштувала 2,5 мільярди доларів.