Дизайнери погоджуються, що продумано оформлена стіна здатна повністю змінити атмосферу кімнати. Тож Homes and gardens поцікавилося у п’ятьох різних майстрів, які працюють у різних стилях дизайну, як би вони підійшли до трансформації порожньої стіни.

Дивіться також Занавіски замість стін: у чому унікальність оселі відомої турецької акторки Серенай Сарикаї

У невеликих приміщеннях, таких як гостьові спальні чи домашні офіси, використання порожніх стін – це розумний спосіб максимізувати простір, не зазіхаючи на цю цінну площу.

У компактних приміщеннях важливий кожен квадратний метр. Вбудовані стелажі є ефективним рішення для зберігання та демонстрації всіх ваших речей – чи то книги, чи то декор, чи то аксесуари. При цьому не доведеться захаращувати простір додатковими меблями.

Як зазначає дизайнер Венді Лабрум, креативне та практичне використання порожньої стіни – це створення полиць для книг і аксесуарів, а також додаткового місця для зберігання в шафах. Це чудова можливість створити затишний куточок із робочим освітленням для читання та продемонструвати улюблений витвір мистецтва.

шафа

Фото Wendy Labrum / Photography Heather Talbert

Декорування мистецтвом – ідеальний спосіб наповнити простір особистістю, кольором і стилем. Дизайнерка Крістіна Херсонська радить розмістити на порожній стіні велику картину. Люди зазвичай надають перевагу кільком маленьким картинам. Однак майстриня попереджає, що велика кількість невеличких витворів мистецтва на стіні може зробити простір захаращеним.

картина

Фото Studio Keeta / Ye Rin Mok

Гобелен теж є ідеальним рішенням для "порятунку" голої стіни. Хоча ми часто асоціюємо гобелени з історичними палацами та величними будинками, ці ручні витвори мистецтва насправді можуть доповнити практично будь-який тип простору, що робить їх універсальною альтернативою традиційному мистецтву. Гобелени забезпечують великий візуальний ефект, подібно до картин, але з більш м’яким та тактильним акцентом.

Дизайнерка Марі Фланіган каже, що розміщення на стінах антикварного гобелена приносить неймовірний рівень текстури та глибини, перетворюючи порожній простір на той, що наповнений історією та характером.

гобелен

Фото Marie Flanagan

На думку дизайнера Бекі Шея, фреска – це прекрасний спосіб ввести художній елемент, який додасть простору глибини.

Разючий ефект фрески безсумнівний. Вона може бути різною – від пейзажів і ботанічних сцен до абстрактного дизайну та класичних тем, що дозволяє їй доповнити практично будь-який інтер'єр.

фреска

Фото Becky Shea Design. Photography- Sean Litchfield

Ручний або декоративний малюнок можуть створити справді індивідуальний вигляд, який відображає ваш стиль.

Від сміливих, сучасних смуг яскравих кольорів до складних ручних бордюрів, декоративні зображення відкривають безмежні можливості дизайну.

Дизайнери Остін Керіер і Алекс Муттер-Роттмайер пояснюють: "Черпаючи натхнення з давніх і традиційних інтер'єрів, фарба може використовуватися не лише для покриття стіни кольоровим шаром. Фарба може бути використана більш декоративно, щоб надати архітектурі та інтриги простору. Ручні фрески та декорації можуть додати елемент дивацтва та індивідуалізувати простір".

декоративні малюнки

Фото Hommeboys