Чому приїхав Байден, а не Обама

— Від візиту Байдена варто чекати послідовної системної підтримки України, що США й робили останні півтора року. Я не очікую жодних змін у стратегічному ставленні до України. Ми надзвичайно важлива країна не тільки для Європи, але й для наших трансатлантичних партнерів.

По-перше, навіть приїзд віце-президента США — уже надзвичайно статусна штука. По-друге, символічно те, що Джозеф Байден надзвичайно "завантажений" в українську історію. Він ще за часів Януковича був основною контактною особою у США. Тому можна бути впевненим, що віце-президент США діє безпосередньо від імені Барака Обами.

— Не думаю, що це сигнал про зниження нашого статусу. Просто, це людина, яка найкраще знає Україну.

Тиск на Росію від США

— Світ продовжує шукати інструменти, які дозволять мотивувати Російську Федерацію виконувати Мінські домовленості. Мінськ лишається єдиною рамкою для врегулювання. Там передбачено згортання процесу суто в політико-правову площину. Але Росія поки у цьому не зацікавлена, адже обстріли продовжуються.

Навряд чи Росія та терористи влаштували б день тиші на Донбасі навмисне до приїзду Джозефа Байдена. Ми бачимо стабільно тривожний стан. Але це не означає, що потрібно ламати наявні рамки врегулювання конфлікту.

— Санкції дуже сильно впливають на російську економіку. Питання в тому, що Росія обрала стратегію зовнішнього ігнорування санкцій.

Насправді, Росії питання санкцій не байдуже. Тож росіяни намагаються всіляко підірвати єдність наших західних партнерів щодо санкцій.

— США готові посилювати санкції щодо Росії. Пропозиція Москві доволі проста: виконуєте Мінські домовленості — санкції поступово слабшають, не виконуєте або йдете на ескалацію — санкції збільшуються.

Про заклик Байдена відправити Шокіна у відставку

— США рішуче підтримують реальними діями реформи в Україні. Усі питання за персоналіями — питання окремого порядку. Тож і вирішуватися воно має в інших кабінетах і залах.

Про фінансову допомогу від США

— Завжди є спокуса все звести до машин, танків і грошей. Насправді набагато важливіша системна підтримка України, яка зараз варіюється від політичних сигналів до фінансових гарантій. І чи "привозить" Байден цю підтримку чи "не привозить" — насправді не так важливо.