Партнерка юридичної фірми AEQUO також вважає, що це дозволить усім учасникам ринку, в тому числі іноземним інвесторам, інвестувати в Україну на зрозумілих умовах.

Щоб українські суди могли спиратись на конкретні інструменти при розгляді корпоративних спорів у сфері ІТ, автори Дія Сіті адаптували в базовому законі про спецрежим елементи англійського права,
– написала вона.

Бабич переконана, що через відсутність елементів англійського права іноземний бізнес часто оминав нашу юрисдикцію, обираючи країни з більш передбачуваною правовою системою.

Серед цих елементів Анна Бабич назвала конвертовану позику, договір опціону, ліквідаційні преференції (Liquidation Preferences), договори щодо компенсації можливих втрат (Liquidated Damages), а також warranties & indemnities (запевнення і безумовну компенсацію збитків).

Наближають пострадянське "комерційне" законодавство України до міжнародного

Партнерка AEQUO пише, що вищезазначені інструменти для інвесторів наближають пострадянське "комерційне" законодавство України до міжнародних стандартів.

"Хоча англійські суди – це дуже розрекламована обіцянка справедливості, не всі насправді можуть туди потрапити, навіть обравши англійське право… Саме тому ми маємо адаптувати найкращі практики в сфері захисту інвестицій з більш розвинутих систем права в національне законодавство та, одночасно, не забувати про продовження судової реформи на нижчих інстанціях", – переконана Анна Бабич.

Вона прогнозує, що частина інструментів англійського права стане доступною не тільки для резидентів Дія Сіті.

Що цьому передувало

  • 15 липня Верховна Рада прийняла законопроєкт №4303(д) "Про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні", також відомий як базовий законопроєкт про Дія Сіті.
  • Відповідний Закон, під номером №1667-ІХ, на початку серпня підписав Президент.
  • Спецрежим Дія Сіті покликаний надати додаткові податкові та правові стимули для розвитку ІТ-компаній.
  • Зокрема, в числі цих стимулів – низькі податкові ставки, посилений захист прав інтелектуальної власності, уведення елементів англійського права.