Раніше Арсеній Яценюк заявив, що йде з посади прем'єра через розвал коаліції і через те, що грошей в казні немає, а парламент не підтримує урядові законопроекти. Ішлось про запровадження податку на воєнні потреби, ренти за надрокористування, скорочення виплат бюджетникам. На позачерговій сесії у четвер Рада в основному підтримала урядові пропозиції. Відклали тільки законопроект про реформу газотранспортної системи - уряд хоче розділити управління нею з американцями та європейцями.
За відставку уряду проголосувало 16 нардепів
Більшу частину засідання Рада вирішила працювати без журналістів. За зачиненими дверима понад 300 депутатів підтримали запропоновані бюджетні та податкові зміни. А за відставку уряду проголосувало тільки 16 народних депутатів. Прем'єр сподівається таки протиснути свій закон щодо ГТС.
Я маю впевненість в тому, що цей законопроект буде прийнятий. Росія не отримає у власність українську ГТС. Що ми з американськими та європейськими партнерами - поновимо, відбудуємо, енергетичну карту Європи і світу. Закон, який не влаштовує тільки одну країну - Росію, повинен бути схвалений ще цим складом ВРУ, - переконаний прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк.
Одне з ухвалених парламентом рішень - про запровадження нового податку - на війну. Податок стягуватимуть зі щомісячної платні громадян України, принаймні до початку наступного року.
Воєнний податок буде однаковим для усіх - і для багатих, і для бідних. Верховна Рада відкинула пропозицію обкладати більшим податком саме заможних громадян.
Уряд очікує від МВФ півтора млрд доларів
Поки питання ГТС відкладене, невідомо чи Міжнародний валютний фонд позичить Україні грошей. Розраховують на півтора мільярди доларів. Ці гроші необхідні, зважаючи, що діра в бюджеті величезна - каже колишній міністр фінансів Віктор Пинзеник.
Борг завжди є погано, бо коли ви позичаєте мільярд, ви позичаєте більше, бо треба віддавати відсотки. Фонд є швидкою допомогою, він дає гроші, коли вже ніхто не дає. Яхочу, щоб ми не мали ілюзій, що хтось за нас вирішить наші проблеми, - наголосив екс-міністр фінансів Віктор Пинзеник.
Нагадаємо, в уряді кажуть, що для продовження воєнної кампанії на сході потрібно понад 9 мільярдів гривень. На відновлення Донбасу потрібно понад 3 мільярди гривень.