Кошель підкреслив, що зараз немає єдиного механізму для голосування бійців добровольчих батальйонів і вояків ЗСУ. Крім того, можуть не реалізувати своє право голосу ті військові й добровольці, які зараз перебувають у зоні АТО. Ці питання мають вирішитися завтра на засідання ВР.

Для тисячі людей, бійців, патріотів законодавці не створили належних умов, щоб вони могли реалізувати своє право виборця. За останні півроку парламент ніяк не змінив виборчий закон і це створює певні труднощі для тих, хто буде голосувати не за місцем прописки, або на закордонних дільницях, — зазначив Кошель.

Ще одна проблема — це вибори на територіях, підконтрольних терористам. Там не буде дільниць, тому місцеві жителі, які хочуть проголосувати, мають їхати в безпечні регіони.

Вони можуть змінити свою виборчу прописку та проголосувати на іншому окрузі. Але це не є сьогодні першочергове завдання, тому що внести зміни, виїхати за межі АТО та спокійно повернутися — це велика проблема для громадян. Це, безперечно, пов’язано з проблемою їхньої безпеки, — каже експерт.

Крім того, держава має вирішити, чи відкривати дільниці в тих містах, які частково контролюються українськими ввйськами, а частково терористами. Одне з таких міст — Щастя.

Це рішення обов’язково буде прийнято виходячи з позиції безпеки українських виборців. Чи можна відкривати виборчу дільницю у місті, яке постійно обстрілюється, — каже Кошель.

Також він зазначив, що процедура голосування для вимушених переселенців була максимально спрощена.