На позачерговому засіданні Верховної Ради Дмитро Кулеба отримав посаду міністра закордонних справ України. А попереднього очільника МЗС Вадима Пристайка відправили у відставку.

До теми: Дмитра Кулебу призначили головою МЗС України

До призначення на посаду в уряді Дмитро Кулеба обіймав посаду постійного представника України при Раді Європи.

Біографія Дмитра Кулеби

Народився 19 квітня 1981 року у місті Суми. У 2003 році закінчив факультет міжнародного права в Інституті міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Читайте також: Денис Шмигаль може очолити уряд: що про нього відомо

У 2006 році отримав ступінь кандидата наук в галузі міжнародного права у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка.

Він є автором великої кількості публікацій у галузі міжнародного права, зовнішньої політики України і ролі комунікацій в гібридній війні. У 2007 році написав книгу "Участь України в міжнародних організаціях: правова теорія і практика", а у 2019 – книгу про інформаційну безпеку "Війна за реальність: як перемагати у світі фейків, правд і спільнот".

Кар'єра

Після закінчення Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка у 2003 році Дмитро Кулеба почав свою дипломатичну кар'єру в Міністерстві закордонних справ України на посаді аташе Служби головного юридичного радника. За два роки став третім секретарем управління юридичного забезпечення МЗС України. У 2005-2009 роках був призначений до Постійного представництва України при ОБСЄ.

кулеба

Після цього він працював в секретаріаті міністра закордонних справ України, де відповідав за зв'язки з громадськістю та питання багатосторонньої дипломатії, зокрема, головування України в Комітеті міністрів Ради Європи. У 2013 році Кулеба обійняв посаду радника віцепрем'єр-міністра України Костянтина Грищенка.

З жовтня 2013 року він змінив державну службу на роботу у недержавному секторі. Кулеба став головою правління Фонду культурної дипломатії UART. Однак у червні 2014 повернувся на роботу в міністерство закордонних справ на запрошення міністра Павла Клімкіна. Займався питаннями стратегічних комунікацій та впровадженням в роботу міністерства сучасних технологій комунікацій та формуванням публічної дипломатії України.

З 29 серпня 2019 року Дмитро Кулеба став віцепрем'єр міністром України з питань європейської й євроатлантичної інтеграції. Також він є головою Комісії з питань координації євроатлантичної інтеграції.

Діяльність Кулеби в уряді Гончарука

Дмитро Кулеба зазначив, що за влади Зеленського євроінтеграційні процеси відновилися.

Стосунки України з Угорщиною

Відносини України та Угорщини погіршились в останні роки. Будапешт використовує у своїх інтересах угорську національну меншину на Закарпатті. Загострення почалося у 2017 році після прийняття Україною освітнього закону, де обов'язковою нормою освіти є вивчення української державної мови. Згодом між Україною та Угорщиною розгорівся новий конфлікт через те, що на Закарпатті українцям роздавали угорські паспорти. А це суперечить законам України.

Важливо: Гончарук іде у відставку: що треба знати про скандал із заявою в суд

Кулеба зазначив, що Україна у відносинах із Угорщиною розраховує на досягнення компромісів для врегулювання ситуації. Також створена Українсько-угорська міжурядова комісія, яку очолює Кулеба разом з міністром закордонних справ і зовнішньої торгівлі Угорщини Петером Сійярто.

Повернення України в ПАРЄ

25 червня 2019 року ПАРЄ повернула Росію до роботи в організації без обмежень права голосу. Українська делегація одразу покинула залу засідань та призупинила роботу в організації. А 16 січня Верховна Рада проголосувала за постанову про участь української делегації в січневій сесії Парламентської асамблеї Ради Європи.

Кулеба підтримував повернення України до ПАРЄ. Він вважає, що українська делегація повинна вибудовувати нову політику, захищати українські інтереси в організації. Також щодо повернення Росії до ПАРЄ, то Кулеба зазначає, що це ганьба та чорна пляма на репутації Ради Європи.

Україна та НАТО

11 лютого генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив, що найкращим кроком у наближенні України до вступу в НАТО є продовження реформ у секторі безпеки й оборони та зміцнення безпекових інституцій.

Дмитро Кулеба зазначив, що вступ України до НАТО – це незворотний процес. Також Україна може стати членом Північноатлантичного альянсу навіть попри наявність тимчасово окупованих територій. У липні 2019 року Україна подала прохання про участь у Програмі розширених можливостей НАТО (EOP).

Особисте життя

Політик одружений з Євгенією Кулебою, яка є головою громадської організації "Місто-сад". Вона є засновницею успішних проєктів – Сквер Небесної Сотні на вулиці Михайлівській у Києві та парк Шовковичний у Слов'янську. Подружжя виховує двох дітей – сина Єгора та доньку Любов.

Батько — Іван Кулеба Дмитрович — український дипломат, надзвичайний і повноважний посол України.

кулеба женя
Дружина Дмитра Кулеби з дітьми