Про це Кулеба заявив на своїй твіттер-сторінці, відповідаючи на питання користувачів. За його словами, наявність анексованого Криму чи окупованого Донбасу, де 6 рік триває війна, не є перешкодою для вступу держави в Альянс.
Важливо: Україна може очікувати на підвищення статусу в НАТО у жовтні, – Загороднюк
Вступ України в НАТО можливий навіть з тимчасово окупованими територіями,
– наголосив Кулеба.
Віцепрем'єр нагадав, що Україна ще в липні 2019 року подала прохання про участь у Програмі розширених можливостей НАТО (EOP). Окрім того, у 2008 році держава подала заявку на отримання Плану дій щодо членства в НАТО. Її прийняли до розгляду.
Цікаво: Зеленський окреслив свої "червоні лінії" щодо України
Також Кулеба окреслив червоні лінії України у своєму розумінні.
"Червоні лінії: рух до членства в ЄС і НАТО незворотний, жоден окремий регіон не може блокувати рішення національного масштабу. Справедливий мир – це перемога, коли наші території деокуповані, а Росія не є гравцем у внутрішній політиці України", – підсумував він.
Скільки українців підтримують вступ України до НАТО?Станом на січень 2020 року понад 50% опитаних українців підтримують вступ до НАТО як найкращий варіант гарантування безпеки для держави. Такий показник є найвищим за весь час проведення опитувань серед громадян. Найбільше прихильників Альянсу у західних областях – 80%, а найменше у східних та південних – 42 – 43%.
11 лютого генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив, що найкращим кроком у наближенні України до вступу в НАТО є продовження реформ у секторі безпеки й оборони та зміцнення безпекових інституцій.