Про затримання хакера, чий "товар" був надпопулярним перед місцевими виборами, відзвітували в СБУ. Чоловік пропонував не просто окремі дані про громадян, а цілу базу даних.

Дивіться також У Житомирі кандидат у депутати розвішав дзеркала зі своїм прізвищем у ліфтах: фото

Як стверджують слідчі, інформація підозрюваного збігається із реєстром виборців.

Продавав на форумах

Клієнтів зловмисник шукав у так званому "даркнеті". Тому самому, діяльність якого СБУ нібито нейтралізувала у 2019 році. Про це керівник служби Іван Баканов оголошував під час брифінгу. У прихованих форумах для хакерів та їхніх не дуже законослухняних роботодавців чоловік встиг продати базу даних кільком замовникам.

Дані не захищені

Експерти у сфері захисту інформації кажуть, що фактично всі державні реєстри та сервери взагалі не можна назвати чимось недоступним для злочинців. Оскільки ступінь захисту таких даних не дотягує до потрібного рівня.

Зазвичай для отримання деяких даних не треба навіть бути хакером чи мати відповідні знання. Як приклад – платформа "Дія", де персональні дані українців взагалі можна вважати не захищеними,
– розповів 24 каналу на умовах анонімності колишній учасник "Українського кіберальянсу".

Як покарають хакера

Не дивлячись на те, що потрапляння персональних даних людей із їхніми адресами до політичних команд може суттєво вплинути на результати виборів, зловмиснику "світить" лише до двох років позбавлення волі або не надто великий штраф – від 8,5 до 17 тисяч гривень. Втім, для цього ще треба довести провину чоловіка у суді.