Він додав, що національними лідерами, на жаль, залишаються держустанови, які знаходяться в столиці: Міністерство інфраструктури, КМДА та Міністерство оборони, що не є показником повноцінного старту реформи горизонтально по всій країні.
Тому за регіональним лідерством Валентина Резніченко повинні підтягуватися й інші керівники ОДА, щоб інтегрувати систему по мережі. А не тільки для центральних органів влади, які швидко перейшли на нові стандарти, і так само швидко можуть повернутися до старих.
"Мета реформи не примусово перевести закупівлі в електронний формат на короткий період. А дати бізнесу і громадському сектору відчути, що державні закупівлі можуть бути прозорими і доступними. Щоб тендери були прерогативою малого та середнього бізнесу, а не сірих схем деяких чиновників. Команда Валентина Резніченко активно працює над залученням до електронних закупівель не тільки держструктур, але й підприємців. У цьому місяці в Дніпропетровській ОДА проведуть вже третій семінар для підприємців, яких запрошують приєднатися до величезного ринку електронних закупівель. Коли ProZorro повноцінно запрацює на рівні міст, сіл і селищ по всій країні, повернути старі схеми вже не вийде. Адже бізнес не захоче віддавати казнокрадам мільярдний ринок державних закупівель", — вважає експерт.
"Ефективність реалізації реформи електронних закупівель стане показником можливого спаду корупції та посилення іміджу країни. Тому Президент і його адміністрація стали рушіями цих змін, розуміючи всю важливість процесу. Реформа вже зробила перші кроки в реальному секторі та в законодавчому полі, а зараз вона набирає обертів і інтегрується по всій країні", — додав експерт.
Дніпропетровщина першою в Україні перейшла на систему електронних закупівель ProZorro. За розпорядженням глави області Валентина Резніченко, Дніпропетровська облдержадміністрація вже у вересні почала закупівлі онлайн. Це більше 250 держустанов, які щорічно витрачають кілька мільярдів гривень на закупівлі. За 3 місяці всі вони повністю вивчили і інтегрувалися в цю систему. Переходити на онлайн закупівлі облдержадміністрації допомагали волонтери та громадські організації.
На сьогодні вже більше 3 тисяч тендерів на 132 мільйони гривень зареєстровані в системі ProZorro на Дніпропетровщині. Планова економія — близько 7,5 мільйона гривень. Протягом місяця система повинна бути інтегрована у всіх 22-х райдержадміністраціях Дніпропетровської області, які наступного року запланували придбати товарів і послуг на 500 мільйонів гривень вже в новому форматі.
Через ProZorro укладають угоди до 200 тисяч гривень на товари і послуги і до 1,5 мільйона гривень — на роботи.