Про це повідомив голова Національної профспілки гірників України Михайло Волинець.
Згідно з офіційним пресрелізом КЗРК, меморандум був підписаний 10 вересня в присутності народного депутата – голови Національної профспілки гірників України Михайла Волинця після переговорів з протестуючими працівниками підприємства, які тривали з 4 вересня 2020 роки.
У документах не вказується рівень підвищення ставок, однак відомо, що він не задовольнив протестувальників, які вимагають підвищення зарплати до еквівалента 1 тисячі доларів. Протестуючі також вимагають поліпшення умов роботи і охорони праці.
У зв'язку з цим головне управління Держпраці в Дніпропетровській області за дорученням прем'єр-міністра з 10 вересня почало на КЗРК позапланову перевірку дотримання законодавства про працю в період з 1 січня 2013 року до 1 вересня 2020 року.
Адміністрація закликала всіх працівників підприємства припинити наражати себе на небезпеку, піднятися на поверхню і надати можливість колективу підприємства повернутися до нормального трудового процесу.
Як повідомив Волинець в інтерв'ю одному з одеських телеканалів в понеділок, працівники КЗРК вимагають підвищити і проіндексувати зарплату, дотримуватися питання охорони праці, додавши, що раніше на підприємстві був відсутній соціальний діалог.
Я 10 днів тому говорив з прем'єр-міністром, було рекомендовано провести переговори з адміністрацією, власником підприємства. Переговори почалися, але зайшли в глухий кут. І зараз під землею 195 людей протестують, а максимальна кількість протестуючих працівників під землею досягала 414 осіб,
– констатував профлідер.
За його словами, у КЗРК є два основних власники – група "Приват", і група "Метінвест", що володіють по 50% підприємства. При цьому група "Приват" управляє підприємством.
" Ігор Коломойський втягнув в підприємство бізнесмена Олександра Ярославського і документально оформили присутність чотирьох компаній Ярославського. Є тільки один вихід в даній ситуації – президент повинен дзвонити другому власнику, Коломойському", – переконаний Волинець.
Як повідомлялося, 3 вересня гірники шахти "Жовтнева" КЗРК залишилися під землею в рамках протесту, пізніше до них приєдналися працівники інших шахт підприємства. Вимоги працівників загальні: підвищення зарплат, поліпшення умов праці, повернення пільгового стажу за списками 1, 2, припинення порушень при атестації.