24 канал повідомляв, що 19 травня 2016 року Верховна Рада проголосувала за перейменування міста Дніпропетровськ у Дніпро. 11 липня 2018 року у рамках закону про декомунізацію Рада схвалила перейменування Кіровоградської та Дніпропетровської областей на Кропивницьку і Січеславську відповідно.
Читайте також: Перейменування областей: кому та як міняти документи
Вже 20 листопада депутати так і не зуміли підтримати зміну назви Дніпропетровської області на Січеславську, щоправда Кіровоградську область на Кропивницьку усе ж перейменували.
23 листопада у Раді з’явився новий законопроект щодо перейменування Дніпропетровщини.
Ініціаторами цього законопроекту, що отримав №9310-1 і назву "Про внесення змін до статті 133 Конституції України (щодо перейменування Дніпропетровської області)", стали понад 100 парламентарів, серед яких можна помітити представників багатьох фракцій – зокрема, народних обранців від "Народного фронту", "Батьківщини", Радикальної партії, БПП, "Самопомочі", групи "Воля народу".
Також під документом підписався Дмитро Ярош, який власне є уродженцем цього краю.
Зауважимо, що наразі невідомо, яку назву пропонують нардепи, оскільки поки текст документу не оприлюднено.
Нагадаємо, очільник Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятровичв напнрикінці травня заявляв, що в Україні майже завершено роботу з позбавлення країни від символів комуністичного тоталітарного минулого. Зокрема, перейменовано сотні населених пунктів, вулиць, демонтовано тисячі пам'ятників радянським вождям тощо.