Такий результат щорічного моніторингу економічного розвитку областей оприлюднили в Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України. Звіт опублікований на сайті Мінрегіону, передає прес-служба Дніпропетровської ОДА.
Зміцнення економічного потенціалу та підвищення конкурентоспроможності української продукції — таке завдання ставить Президент України Петро Порошенко перед всіма регіонами країни. Ми розуміли, що найбільша відповідальність на нас. Адже Дніпропетровщина виробляє 5 частину всієї промислової продукції країни. Щомісяця тільки промислові підприємства регіону приносять до державного бюджету понад 1 млрд дол. США. Ми створили умови, що не обмежують бізнес, а сприяють його розвитку. Це в цілому допомагає примножувати соціально-економічні досягнення регіону,
— підкреслив керівник Дніпропетровської області Валентин Резніченко.
Область перша в Україні по 4 з 6 напрямків, які аналізував Мінрегіон.
Економічна ефективність: Дніпропетровщина перша в Україні за обсягами реалізованої промислової продукції. 20% всієї промислової продукції країни виготовляють наші промисловці. У трійці найкращих область і в сільському господарстві. Цього року Дніпропетровщина зібрала рекордний урожай зерна — понад 4 млн тонн.
Розвиток інфраструктури: Незважаючи на складну економічну ситуацію в країні, Дніпропетровщина активно розвивається: ремонтуються дороги, зводяться нові житлові будинки, відкриваються дитячі садки, модернізуються котельні. У цьому році в регіоні реконструюють 169 інфраструктурних об'єктів. Одні з найвищих темпів будівництва в Україні — на Дніпропетровщині.
Інвестиції: 2,2 тис. доларів на кожного жителя заробила Дніпропетровщина у співпраці з іноземними інвесторами. Це найкращий результат серед областей. Показник Київської області, яка наступна стоїть в рейтингу Мінрегіону, удвічі менший — всього 966 доларів на мешканця. Нарівні з іноземними партнерами у свій регіон вкладають і українські інвестори.
Працевлаштування: На Дніпропетровщині найвищий рівень працевлаштування серед регіонів України. Рівень безробіття лише 6,8%. А середня зарплата в цьому році зросла на 16%.
Фінансова самодостатність. Дніпропетровщина в п'ятірці лідерів за темпами наповнення бюджету. За 11 місяців і 2 тижні область заробила 11,3 млрд грн. Це на 2,2 млрд грн. більше, ніж планували на початку 2015-го.
Оцінка проводилася Мінрегіоном по 26 показникам в 6 напрямах соціально-економічного розвитку регіонів.
За результатами оцінки визначені 3 групи регіонів:
I група — регіони, які займають 1-5 місця: м. Київ, Дніпропетровська, Київська, Харківська та Вінницька області.
II група — 15 регіонів, які зайняли з 6 по 20 місця: Миколаївська, Львівська, Запорізька, Рівненська, Івано-Франківська, Кіровоградська, Сумська, Волинська, Хмельницька, Закарпатська, Одеська, Херсонська, Полтавська, Черкаська та Чернівецька області.
III група — регіони, які зайняли п'ять останніх місць: Чернігівська, Житомирська, Тернопільська, Донецька і Луганська області.