У відповідь правоохоронці розробили оперативну гру, яка мала кілька варіантів розвитку подій. Навіть демонстрація фотороботів через центральне ТБ — це було теж частиною гри. Правда показати портрети вимагали зловмисники, як знак згоди прийняти їх умови.

"Ми виконували їхні вимоги, так. У подібній ситуації ми включилися в гру, але в гру, запропоновану не ними, а вже безпосередньо ту, яку розробили ми й змусили їх прийняти наші умови для подальшого оперативного опрацювання", — Ігор Калінін, начальник СБУ

Слідчій групі вдалося нав'язати свою гру терористам і ті почали діалог з правоохоронцями через інтернет і смс-повідомлення. Гроші ж повинні були передаватися через пластикові картки.

"Повідомлення приходили на нашу електронну адресу. Повідомлення приходили по смс. Мобільний термінал використовувався активно. Картки вони нам присилали поштою. Тобто певні практичні кроки злочинці повинні були здійснювати — вони їх робили. Відповідно вони залишали певні сліди. Відповідно у нас з'явилася можливість ідентифікувати цих осіб", — Ігор Калінін, начальник СБУ

Коли зловмисники спробували отримати гроші з карток, автомат видав невелику суму і повідомив їм про помилку. Блокування електронних рахунків підвищила агресивність терористів і правоохоронні органи прийняли рішення про їх затримання.

Нагадаємо, серія вибухів у Дніпропетровську прогриміла 27 квітня посеред білого дня. Тоді за годину здетонували 4 вибухівки, закладені в урнах для сміття у центрі міста. Постраждала 31 особа, 26 було госпіталізовано.