Найчастіше людей цікавить, чи не передаються хвороби їхнім дітям на генетичному рівні. Розробники тестів кажуть, що у такий спосіб допомагають людям уникати важких недуг.
"Тести дозволяють отримати інформацію про те, чи передається хвороба, і чи вчасно її виявили", - каже лікар Стівен Агус.
Благі наміри медиків не завжди виправдані - кажуть критики. Адже інформація про тяжку недугу може ускладнити життя пацієнта.
"Коли ви дізнаєтеся, що можете захворіти, то з психологічної точки зору вам буде дуже непросто", - каже Франсуа Коллінз з Human Genome Institute
Та науковці на критику не зважають і продовжують ґрунтовно досліджувати результати аналізів ДНК. Зокрема, групі австралійських медиків вдалося встановити, чому одні люди видужують швидше, ніж інші. Весь секрет - у певній комбінації генів.
"Люди, у яких не було певної комбінації генів, ризикували захворіти та пролежати довгий час у ліжку у 8 разів більше ніж ті, у кого вона була", - каже психо-невроімунолог Юте Волмер-Конна.
З трьохсот пацієнтів, з якими працювали лікарі, 28% були генетично схильними до тривалого та складного перебігу хвороби. Це вдалося визначити за допомогою домашніх тестів, а отже медики переконують - вони діють.
Наразі генетичні розробки не обмежуються лише тестами для домашнього користування. Тепер науковці намагаються розшифрувати генну карту найближчого родича людини у тваринному світі - неандертальця.
Експерти встановили, що геном неандертальця на 99,5 відсотків подібний до геному сучасної людини. Тож якщо досліди завершаться успішно, то вчені отримають ключ до розуміння усіх еволюційних процесів на планеті. Над цим паралельно працюють дві групи науковців в Німеччині та США. Однак, коли їхні дослідження завершаться - невідомо.
2 хв
Домашні тести допоможуть розкрити секрети ДНК
Колись тести на ДНК були надто дорогим задоволенням. З розвитком технологій ситуація змінюється і, зокрема у США, чи не кожен може зробити такий тест вдома.