Якою буде підтримка бізнесу
З боку держави є чимало кроків для підтримки бізнесу, як-от програма "5-7-9", відповів міністр фінансів України Сергій Марченко на питання 24 Каналу під час пресконференції.
Читайте також Вищі податки для ФОПів заднім числом: яке фінальне рішення прийняв комітет Верховної Ради
На початку повномасштабної війни бізнес отримав необхідну ліквідність, операційну діяльність. Зараз ми переформатовуємо програму у напрямку інвестиційних кредитів. І я вважаю, що це один з найбільш дієвих інструментів. Кошти та компенсації є, і для нас важливо цей продукт далі розвивати.
Марченко додав, що важливо, зокрема, розвивати інституційну спроможність так званого Фонду розвитку підприємництва.
В основному політика підтримки будь-чого – це не зовсім про Міністерство фінансів. Ми можемо десь не суперечити підтримці та підтримати ініціативи наших колег. Але ми не є образом того міністерства, який говорить про різного роду пільгові програми. Ми навпаки стараємося максимально звернути будь-які з них,
– сказав міністр фінансів.
Водночас він зауважив, що ті програми, які є на сьогодні, не плануються скорочуватися. Якщо будуть нові ініціативи, то їх готові розглядати та підтримувати.
Що Марченко каже про бізнес в тіні
На думку міністра фінансів, податки варто сплачувати в мирний період часу відповідно до збору, а особливо це важливо робити в період воєнного стану.
Тому, незважаючи на те, що можливо для когось підвищення податків буде спонукати піти в тінь, я б закликав бізнес подумати, з якою метою вони здійснюють свою активність. І чи це дійсно варто сплачувати додаткові відсотки податків, щоб піти в тінь, а також, не дати власному бюджету сформувати видатки для збройних сил,
– резюмує Марченко.
Натомість Марченко не вважає, що економічно активний бізнес, який платить податки, буде йти в тінь.